Чому США обмежують застосування ATACMS Україною: Пентагон пояснив причини

6 вересня 2024, 11:16
Читать новость на русском

У Міністерстві оборони США пояснили, що обмеження на використання Україною американської зброї для далекобійних ударів по Росії зумовлене кількома факторами. Зокрема, через обмежену кількість ракет ATACMS.

Під час брифінгу журналісти запитали представницю Міноборони США Сабріну Сінгх про те, чи є можливість зняття "табу" на далекобійні удари по цілях у Росії. На що вона повторила слова представника Білого дому про те, що російська авіація розташована на значній відстані.

Дивіться також В Білому домі закликали Кремль не втручатися в президентські вибори США

Чому США вагаються із дозволом на удари по території Росії

За оцінками нашої розвідки, 90% російських літаків, які запускають планерувальні бомби та ракети по Україні, перебувають на аеродромах, розташованих за 300 кілометрів від території, контрольованої Україною,
– зазначила Сінгх.

Вона додала, що вони розташовані поза радіусом досяжності ATACMS, тому проблема з КАБами нікуди не зникла б. 

"І навіть якби Україна використовувала ATACMS проти дуже невеликого відсотка аеродромів, які залишаються в зоні дії, ми бачили, як російські військові відсунули ці аеродроми далі", – підкреслила представниця Пентагону.

На уточнювальне питання журналістів про те, яка ж тоді причина обмежень для України на далекобійні удари по Росії американською зброєю, чи то через обмежену кількість ракет ATACMS, чи через страх ескалації, Сінгх відповіла, що "усього потроху".

Існує обмежена кількість ATACMS. Це не так – немає великої кількості таких можливостей великого радіуса дії. І, звичайно, одна річ, яку ми завжди оцінюємо, – це ескалація, і це те, про що ми дуже чітко говорили з самого початку. Отже, це трохи всіх тих речей, пов'язаних разом,
– заявила Сінгх.

Представниця Пентагону також зазначила, що ЗСУ "дуже успішно використовували ці ATACMS, щоб повернути свої території на Півдні та Сході".

"І ми віримо, що вони мають можливості та здатні об'єднати їх на полі бою. Ви знаєте, у них справді серйозний виклик на Сході, і ми продовжуємо з ними працювати над тим, щоб спрямувати частину вогневої потужності, яку вони мають, у цьому напрямку", – наголосила вона.