Чому безробітні голосують за авторитарних лідерів: результати дослідження
Вчені з Лондонської школи бізнесу з'ясували, чому до влади приходять жорсткі, самозакохані та авторитарні лідери – на кшталт Дональда Трампа, Володимира Путіна чи Реджепа Ердогана.
Виявляється, що перемогу на виборах для подібних політиків приносить безробітне, не впевнене в собі населення, пише німецький журнал Der Spiegel із посиланням на результати соціального дослідження.
Таким чином, виходить, що "маленьке его голосує за велике", пояснюється у статті.
Читайте також: Скільки українців вважають, що стали біднішими: дані опитування
Психологи проаналізували дані про 140 тисяч осіб із 69 країн. Результати трьох досліджень опубліковані в журналі Proceedings Національної академії наук США (PNAS), зазначається далі.
Найголовніший висновок, який можна зробити – це те, що "через економічну нестабільність і відчуття втрати контролю над власним життям люди роблять вибір на користь авторитарних, а не на користь компетентних політиків".
Зокрема, вчені встановили, що "чим більша в будь-якій країні кількість безробітних, тим більше бажання людей бачити у владі домінантних політиків". Справа в тому, що у разі втрати роботи зростає відчуття втрати контролю над своїм життям.
Через ідентифікацію з авторитарними лідерами індивід набуває почуття, що він і сам може впливати на ситуацію. Нестабільність відчувається болісно, а якщо додати сюди ще й почуття втрати персонального контролю – все це призводить до стресу. У таких ситуаціях широта мислення людини звужується. І тим переконливішими йому будуть здаватися політики, які обіцяють прості рішення,
– розмірковує ректор Інституту психології в Берліні Зігфрід Прайзер.
Читайте також: Німці не підтримають союзників по НАТО у разі нападу Росії: результати соцопитування