Чому миротворці поки не можуть ввійти на Донбас: Тука дав пояснення
Миротворча місія не може розпочатися на окупованих Росією територіях Донбасу без згоди Російської Федерації. Тому, оскільки Москва не проявляє жодних інтересів у цьому питанні, миротворці навряд чи зможуть ввійти на Схід України до кінця 2018 року.
Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки в інтерв'ю "УНН".
Читайте також: США повинні поставити Росії ультиматум щодо місії ООН, – політолог
Чиновник зауважив, що наразі неможливо спрогнозувати коли саме миротворчі війська можуть зайти на Донбас.
"Існує дуже багато зовнішніх чинників, передусім – сама Росія. Без доброї волі Російської Федерації це не може відбутися за будь-яких обставин. Поки що жодних передумов для цього, хоча б якихось зовнішніх проявів готовності до цього з боку Росії я не бачу. І я не можу сказати, що я поділяю ті оптимістичні настрої, що це відбудеться в найближчому майбутньому. Я не думаю, що до кінця цього року миротворці з’являться на Донбасі. Але рано чи пізно це станеться", – наголосив Тука.
За словами заступника міністра, роль самого миротворчого контингенту на Сході України буде залежати від того, який мандат він отримає.
Існує кілька мандатів. Росія пропонує, щоб роль миротворців обмежувалася супроводом місії ОБСЄ, не більше. Нас це категорично не влаштовує. Ми наполягаємо на введенні миротворчої місії одразу на всю окуповану Росією територію включно з державним кордоном. Але треба знову ж таки розуміти, що все це може відбутися лише за умови згоди РФ. Тоді, коли вона прийме рішення про виведення своїх регулярних військ, про виведення своїх найманців, про виведення тих озброєних проксі-формувань, які там існують. А решта формувань будуть або роззброєні, або знищені,
– заявив чиновник.
Окрім того, Тука зауважив, що входженням миротворців на територію окупованих Росією територій Донецької та Луганської областей можна прискорити повернення контролю над ними.
"Для мене особисто найперспективнішим шляхом є введення миротворчої місії ООН. З подальшим роззброєнням незаконних збройних формувань, встановленням перехідної адміністрації, подальшими виборами та інтеграцією цих територій у єдиний простір України", – вважає він.