Чому Путін є нецікавим для Трампа: пояснення політолога
На думку світової спільноти, Росія є регіональною державою, яка не має нічого та яка може лякати лише своєю зброєю. Тому президент США Дональд Трамп навіть на переговори не запрошує господаря Кремля Володимира Путіна.
Таку думку висловив російський політолог Дмитро Орєшкін, пише "Обозреватель".
Читайте також: Трамп избавляется от Путина, поэтому Кремль поднимает ставки
"Зараз складається очевидна реконфігурація світових взаємин. Англосаксонська система пріоритетів цікавиться тими, хто є рівним і тими, з ким змушена співвідноситися. 50 років тому вона з деяким інтересом ставилася до Радянського Союзу з двох причин. По-перше, це джерело постійної загрози з ядерною зброєю. А по-друге, як же йому вдається зі стільки неефективною ідеологією та пріоритетами існувати. У військовому плані це був небезпечний гравець", – переконує експерт.
На його переконання, сьогодні подібну ситуацію можна спостерігати між США та Китаєм – "вони їздять, домовляються та дали всім зрозуміти, що є двома головними гравцями в глобальному світі.
І Трамп каже, що це так зване азійське тихоокеанське співробітництво, куди дуже багато вклала Росія, для неї є неактуальним. Як і сама Росія. Це ще Обама говорив, що Росія є регіональною державою, що було сприйнято як дуже хвороблива образа. Путін зробив безліч кроків, щоб довести, що це не так. А Трамп уже навіть не говорить про це, він просто не запрошує на переговори. Йому нецікаво розмовляти з Путіним, бо він представляє країну, яка має менше ніж 2% світового населення та менше ніж 2% світової економіки,
– підкреслює політолог.
Крім того він зауважив, що зброя – єдине, що залишилося у нинішньої Росії та на чому вона може зіграти.
"У цьому і полягає проблема Путіна. Він може грати тільки на зброї, вражаючим чином нагадуючи Кім Чен Ина. Ще десять років тому він намагався грати в сировинну імперію, в трубопровідну, а зараз бачимо, що цей Північний потік заблокували. А основний потік йде через Україну, яку ніяк не вдається нагнути. Так що всі ці розмови про сировинну імперії – вони звалилися. Залишається лише одне – лякати атомною бомбою, що теж скоро видихнеться через рівень розвитку протиракетної оборони", – додає Орєшкін.
Читайте також: Путін і Трамп все ж поспілкувалися у В'єтнамі: з'явилося відео
Відтак експерт робить висновок, що будь-який американський лідер розуміє, що нинішня путінська Росія – не найцікавіший об'єкт для переговорів, що було продемонстровано з усією наочністю, образливою для РФ.