Чому церкву потрібно деполітизувати: думка експерта

22 травня 2017, 00:03
Читать новость на русском

Треба виробити механізм деполітизації Московської церкви. Тому що часто саме вона втручається в політичне життя України. Конституція України гарантує, що церква відділена від держави, але було б добре, якби і церква не втручалася в державні справи. Особливо, якщо вона контролюється з-за кордону.

Таку думку сайту "24" висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

За словами політолога, сьогодні існує погана практика, яка фактично несе загрозу національній безпеці України. В Україну масово приїздять у так зване "відрядження" російські священнослужителі. І мова йде про сотні або й тисячі таких "відряджень".

Це свого роду церковні "відпускники", які воюють на іншому фронті в Україні. І державі складно врегулювати цю проблему, оскільки згідно із законом вона не має права втручатися у внутрішні справи церкви. Але вирішити це питання потрібно,
– говорить Леонов.

Як зазначає експерт, над законами щодо врегулювання діяльності церков, які контролюються з-за кордону, повинні попрацювати спеціалісти, які серйозно розбираються в релігійних і правових питаннях. Щоб не було суперечностей, тому що почнуться скандали, оскарження тощо. В результаті закони не працюватимуть так, як того хочуть їхні ініціатори.

Нагадаємо, у Верховній Раді відклали розгляд законопроектів про релігійні організації. Цими документами передбачається, зокрема, встановити особливий статус для релігійних організацій, керуючі центри яких перебувають у державі-агресорі. Також вони регламентують зміну підпорядкованості релігійної громади релігійним центрам шляхом реєстрації нової редакції статуту або внесення змін і доповнень у чинний.

18 травня близько тисячі представників Української православної церкви Московського патріархату і вірян протестували під будівлею Ради проти прийняття закону про "особливий статус" їхньої церкви.