Чому Україна закуповує запчастини до військової техніки у Росії
На третій рік війни з російськими військами на Сході України деякі державні підприємства продовжують підтримувати "дружні" зв’язки з російськими компаніями. Та інколи такі "дружба" може мати небезпечні наслідки для всієї країни.
До Слідства.Інфо потрапили засекречені контракти, які минулого року укладались між "Укроборонпромом" та іноземними посередниками. Контракти стосуються державної фірми "Укрінмаш", яка входить до концерну "Укроборонпром". Як вказано на сайті фірми, головними напрямками її діяльності є імпорт та експорт військової техніки, а також комплектуючих до них.
Згідно угод, "Укрінмаш" купував гусеничні стрічки для військової техніки та двигуни російського виробництва для бронетранспортерів БТР 70. А постачальником виступила британська фірма "Rion Assets Company LTD".
Сам факт того, що українська державна оборонна фірма закуповує російські комплектуючі через Лондон – вже викликає чимало підозр щодо чистоти такої угоди. Тому журналісти вирішили більш детально перевірити обидві сторони цих контрактів, а також спробували знайти більше інформації про таємного продавця з Великобританії.
Директором британського постачальника "Укрінмашу" виявилася громадянка сейшельських островів Селма Францис. Згідно інформації на її сторінці, вона працює у компанії "AAA International Services" на Сейшелах, що займається створенням офшорних компаній задля захисту та приховування бізнесу.
Читайте також: Хто відправляє на фронт броню, яка не рятує життя солдат: розслідування
Показово те, що банківський рахунок "Rion Assets Company LTD" відкрито у Латвії. Це стало поширеною практикою, коли компанії, помічені у різного роду оборудках та відмиванні коштів користуються послугами латвійських банків.
Європейські банки вкрай бояться поганих клієнтів з поганим запахом. Але ви все ж намагаєтесь знайти якісь лазівки. І ця лазівка може бути надана лише тією країною, в якій банківське законодавство і банківське регулювання, не скажу крізь пальці дивиться, але дивиться м'якше на питання, пов'язані з офшорами. І ось такою однією з країн ЄС є Латвія. Ось чому латвійські банки працюють, принаймні до останнього часу працювали, також і з офшорними компаніями,
– зазначив економіст, виконавчий директор міжнародного фонду "Блейзер" Олег Устенко.
На чому та скільки заробляє британська фірма-посередник при підписанні контрактів з "Укрінмашем", та хто насправді стоїть за всіма схемами – дивіться у розслідуванні програми Слідство.Інфо.