Чому українки не хочуть народжувати дітей
В Україні святкують День Матері. Проте, щороку кількість українок, які стають матерями, меншає. Особливо, коли це стосується другої чи третьої дитини.
У 2015 році малят народилось на 60 тисяч менше, ніж у 2014. Цьогоріч тенденція зберігається. І справа не лише в тому, що грошова допомога при народжені дитини стала меншою.
Якщо до 1 липня 20 14 року за першу дитину давали 31 тисячу гривень, за другу — майже 62, а за третю — 124, то зараз, незважаючи, яка дитина за рахунком, виплачують фіксовану суму — 41 тисячу. Крім того, скасували стогривневу допомогу по догляду за дітьми до 3 років.
Те, що жінки зараз не хочуть народжувати, цілком нормально, каже соціальний психолог Ігор Гусєв. Бо вагітність сама по собі стрес, а під час війни — подвійний.
Демографи ж знають ще одну причину. В буремні 90-ті був різкий спад народжуваності. Ті ж, хто тоді з'явився на світ, зараз вступили в репродуктивний вік. А їх, по-перше, мало.
По-друге, у 25 не хочуть, у 35 — не завжди можуть. Тому 17% сімей в Україні нині бездітні, констатує лікар Центру жіночого здоров'я Лариса Усевич. І причина не лише в жінках. Вони, принаймні, частіше відвідують лікарів і виявляють проблеми на початку. А от чоловіки або соромляться, або не хочуть.
Читайте також: У Києві організували розваги для молодих мам з дітьми
Усі перераховані причини на тлі високої смертності і війни можуть призвести до того, що українців за 20 років залишиться 35 мільйонів. Хоча ще на початку 90-х нас було 52 млн. Аби ситуація хоча б не змінилася — кожна українка репродуктивного віку має народити щонайменше дві дитини, а для приросту — три.