Чому українські спецслужби воюють з антикорупціонерами та займаються переділом бізнесу
Корупціонери при владі разом зі спецслужбами нарешті визначилися з головним ворогом. Це ті, хто найбільше заважає нинішній владі спокійно будувати нечесні статки, тобто антикорупціонери.
В державі йде системний наступ на людей, які борються з казнокрадами. Останній приклад такої боротьби - це введення системи електронного декларування активів і заробітків громадськими активістами, які борються з корупцією. Закон, списаний з путінського акта про іноземних агентів, покликаний приборкати незалежні голоси. Антикорупціонерів, які не отримують державні гроші, прирівняли у відповідальності до крадіїв бюджетних коштів.
Для дискредитації антикорупціонерів використовують фейкових інтернет-користувачів, а також фабрики брехливих новин.
Читайте також: В деклараціях чиновників тепер можна побачити, скільки вони заробили на тендерах
На маловідомих сайтах регулярно з'являються неправдиві повідомлення про те, що самі антикорупціонери ведуть спосіб життя на широку ногу, публікують фотомонтаж компрометуючих зустрічей. Потім ці фальшивки потрапляють в широкі маси після заяв продажних "експертів" або провладних політиків.
Але днями відбулася безпрецедентна подія. Під будинком громадського активіста Віталія Шабуніна було проведено фейковий мітинг, організований Службою безпеки України.
Учасники акції виїжджали на неї прямо з-під будівлі СБУ та діяли злагоджено з найнятими мітингувальниками. А відеозйомкою акції з дрону на місці подій керував безпосередньо голова Департаменту захисту національної державності СБУ Роман Матковський.
Це – прояв повної деградації спецслужби в умовах війни. Приблизно в той самий час СБУ в самому центрі Києва проґавила вбивство колишнього депутата Державної думи Вороненкова, який має статус особливо важливого свідка в справі Януковича.
Читайте також: Як СБУ організувало замовну акцію під будинком активіста-антикорупціонера: розслідування
Російські диверсанти вільно почуваються в Україні, а спецслужба влаштовує карикатурні театралізовані акції протесту проти громадського активіста.
Це – не єдиний випадок, коли СБУ полювала на антикорупціонерів. Ще один ганебний приклад – це переслідування колишньої керівниці Одеської митниці Юлії Марушевської. Спецслужба витрачала свій час та ресурси на те, щоб розслідувати виплату нею 500 гривень премії до 8 березня. У підсумку, справа луснула в суді.
Загалом роль СБУ останнім часом в житті суспільства змінилася. Спецслужба не тільки допікає громадським активістам, але і бере участь у перерозподілі бізнесу.
З листопада минулого року на вимогу СБУ було заблоковано півтора десятка незалежних трейдерів скрапленого газу. Санкції на бізнесменів накладалися за особистим поданням першого заступника глави СБУ Павла Демчини, покровителем якого є відомий "смотрящий" Олександра Грановського.
СБУ відкрила провадження проти трейдерів за фінансування тероризму, але після чотирьох місяців визнала, що їхні підозри необґрунтовані. У підсумку, бізнесмени понесли мільйонні збитки. А в результаті акції відбулася зачистка ринку скрапленого газу під структури Віктора Медведчука – компанії "Глуско Україна" та "Креатив Трейдинг". Якщо в третьому кварталі минулого року в них була доля 1 відсоток, то зараз вони контролюють 27 відсотків ринку.
Читайте також: Україна зачистила ринок скрапленого газу під Медведчука, – Лещенко
Після скрапленого газу СБУ переключилася на імпортерів коньячних спиртів. Я регулярно отримую скарги та звернення від компаній, яким на вимогу СБУ заблокували розмитнення коньячних спиртів. Це – також справа управління, яке підпорядковується Демчині.
Все це – переслідування активістів, рекет бізнесу – створює викривлену реальність, в якій опинилася Україна через три роки після втечі Януковича. Здавалося би, історія падіння колишнього президента мала би стати уроком як для президента Петра Порошенка, так і для глави СБУ Василя Грицака. Їхні попередники були змушені тікати з України до Росії. Нинішнім керівникам час отямитися – бо людське терпіння не безмежне. І проти гніву людей жодна спецслужба не допоможе.
Читайте також: Чесна політика. Як рейдери відлякують закордонних інвесторів