Чому в окупованому Криму посилились репресії проти кримських татар

26 квітня 2018, 19:52
Читать новость на русском

Правозахисники кажуть, що після незаконних виборів президента Росії на анексованому півострові, переслідування та утиски кримських татар посилились.

Нещодавно російська ФСБ вдерлася з обшуками до кримськотатарських підприємців, щоб покарати їх за бойкот так званого волевиявлення.

Читайте також: Окупанти проводять тотальні обшуки у кримських татар, – Чубаров

Зі зброєю та в балаклавах окупанти вдерлися до будинків кримських бізнесменів Алі Барієва та Зери Веліляєва. Потім з обшуками навідалися на продуктові бази та магазини мережі "Кримопт", якими володіють підприємці. Чоловіків, які окрім бізнесу займаються меценатством та підтримують кримськотатарський національний рух, затримали і відвезли в райвідділок.

Це залякування кримськотатарських підприємців, щоб жоден із них не підтримував проекти, які підживлюють дух кримськотатарського народу,
– заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Агресор із новою силою взявся за репресії в Криму після незаконних виборів президента. Людей хочуть залякати і змусити покинути свою землю.

Силовики прекрасно знають, що у цих людей, у цих активістів, крім книжок і власної думки, нічого забороненого немає. Однак, в масках, зі зброєю вибивають вікна та ламають двері так, ніби беруть групу озброєних терористів,
– прокоментував кримський правозахисник Еміль Курбедінов.

Тим часом, кремлівська пропагандистська машина активно розвиває тему, що ледь не кожен українець чи кримський татарин в Криму – екстреміст і потенційний терорист. Адже екстремізм – одна з найулюбленіших статей, за якою переслідують у Криму. По-перше, населення завжди живе в страху можливого терору, а по-друге, так званим російським судам легше такою статтею маніпулювати.

Кремль безперебійно переконує, що в Криму є українські диверсанти і шпигуни, що Україна – це радикальна країна, країна націоналістів, карателів, укропів і так далі, що кримські мусульмани є екстремістами,
– зазначила заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джарапова.

Аби Україна і світ не забували про долю Криму, активісти постійно виходять на пікети. Сьогоднішню акцію біля посольства Росії присвятили бранцям Кремля, яких викрала ФСБ. Всього ж від початку окупації викрали 46 громадян України, доля 18 з них досі невідома.

Нагадаємо, що у окупованому Криму зник безвісти затриманий окупантами Олександр Стешенко. Близько 22 години 24 квітня Стешенка вивезли із спецприймальника в невідомому напрямку, імовірно співробітники ФСБ.