Чому втопили останній грандіозний космічний проект СРСР

20 лютого 2016, 23:29
Читать новость на русском

Цього дня, рівно три десятиліття тому на космічну орбіту вивели станцію "Мир". Вона оберталася навколо Землі цілих 15 років. Її називали "міжнародним космічним домом", але згодом затопили у водах Тихого океану.

"Останній мегапроект Радянського Союзу" —так зараз називають станцію "Мир". Над комплексом працювали фахівці майже 300 різних організацій. А перший модуль запустили саме 20 лютого 30 років тому. Приурочили спеціально до партійного з'їзду КПРС, що міг стати останнім.

За час роботи станції на ній побували понад сотня астронавтів. Найчастіше — радянські, а потім російські космонавти та американці. Жили там місяцями, а то й роками. Для багатьох вона стала домом.

На станції "Мир" втілили понад 23 тисячі наукових експериментів. Звідси космонавти виходили у відкритий космос. Та в останні роки "Мир" переслідували невдачі: пожежа, пекельне підвищення температури через відмову систем терморегуляції і навіть зіткнення із вантажним кораблем та розгерметизація. Дивом минулось без жертв.

На початку нового тисячоліття Москва вирішила: зі станцією треба попрощатися. Адже розрахована вона тільки на п'ять років, а прослужила — 15. І бортові системи могли відмовити у будь-який момент. Ще одна причина — на її утримання не вистачало коштів.

Затоплення станції привернуло увагу всієї планети. Операцію навіть транслювали по телевізору. А на пляжах острова Фіджі зібралися тисячі туристів. Звідси неозброєним оком було видно, як "Мир" згорає в атмосфері і понад десять тонн уламків падають у Тихий океан.

Зараз на орбіті "Мир" замінила Міжнародна космічна станція.

Читайте також: Європейці показали, як відбудеться перша місія на Марс