Чорна діра поглинула зірку за 3,8 млрд. світлових років від Землі
Унікальне явище розгледіли на просторах космосу південнокорейські науковці. Їм вдалося зафіксувати поглинання зірки чорною дірою. Таке трапляється раз на 100 млн. років.
Космічна катастрофа відбулась у сузір'ї Дракона в самому центрі нашої галактики 3,8 млрд. років тому. І тільки зараз до нас дійшло світло від неї.
“Чорна діра - це космічний об'єкт з настільки сильною гравітацією, що з неї не може вирватися навіть світло. Вона притягує до себе небесні тіла, які знаходяться поблизу, і не дає їм вийти з-під свого впливу. Все це доведено теоретично, але ще ніхто і ніколи не бачив цього на власні очі“, - каже астроном Сун Х'юн Іль.
Чорна діра поглинула зірку в мільйон разів важчу від Сонця
Астрономи побачили як супермасивна чорна діра своїм надпотужним полем тяжіння притягнула і розірвала на частини зірку. За розміром вона як Сонце, тільки в мільйон разів важча від нього. Під час такого катаклізму виникає явище, схоже на вир - так вивільняється величезна кількість енергії.
“Один з енергетичних потоків спрямований прямо в бік Землі. Але, попри всю потужність цього явища, побачити його ми змогли лише тому, що Сонячна система випадково виявилась у потрібному місці у потрібний час. Вперше спалах зафіксував космічний телескоп Spitzer ще в березні. Спочатку спеціалісти NASA вирішили, що спостерігають наслідки звичайного колапсу зірки. Втім, такі спалахи дуже недовговічні, а цей тривав вже кілька місяців і випромінювання слабшало дуже повільно“, - розповідає астроном Сун Х'юн Іль.
У спостереженнях взяли участь шість країн - США, Японія, Велика Британія, Італія, Тайвань та Південна Корея. Саме останній вдалося отримати найважливіші дані. І все це - завдяки надсучасному телескопу, який і розробили південнокорейські науковці.