Космічна катастрофа відбулась у сузір'ї Дракона в самому центрі нашої галактики 3,8 млрд. років тому. І тільки зараз до нас дійшло світло від неї.
“Чорна діра - це космічний об'єкт з настільки сильною гравітацією, що з неї не може вирватися навіть світло. Вона притягує до себе небесні тіла, які знаходяться поблизу, і не дає їм вийти з-під свого впливу. Все це доведено теоретично, але ще ніхто і ніколи не бачив цього на власні очі“, - каже астроном Сун Х'юн Іль.
Чорна діра поглинула зірку в мільйон разів важчу від Сонця
Астрономи побачили як супермасивна чорна діра своїм надпотужним полем тяжіння притягнула і розірвала на частини зірку. За розміром вона як Сонце, тільки в мільйон разів важча від нього. Під час такого катаклізму виникає явище, схоже на вир - так вивільняється величезна кількість енергії.
“Один з енергетичних потоків спрямований прямо в бік Землі. Але, попри всю потужність цього явища, побачити його ми змогли лише тому, що Сонячна система випадково виявилась у потрібному місці у потрібний час. Вперше спалах зафіксував космічний телескоп Spitzer ще в березні. Спочатку спеціалісти NASA вирішили, що спостерігають наслідки звичайного колапсу зірки. Втім, такі спалахи дуже недовговічні, а цей тривав вже кілька місяців і випромінювання слабшало дуже повільно“, - розповідає астроном Сун Х'юн Іль.
У спостереженнях взяли участь шість країн - США, Японія, Велика Британія, Італія, Тайвань та Південна Корея. Саме останній вдалося отримати найважливіші дані. І все це - завдяки надсучасному телескопу, який і розробили південнокорейські науковці.