Дебальцеве рік потому: Семенченко назвав головну причину втрати стратегічної станції
У лютому виповнюється річниця із дня кривавих подій під Дебальцево на Донеччині. Тоді, упродовж 17-18 лютого, загони української армії та добровольчих батальйонів з запеклими боями покидали місто, де упродовж тривалого часу стримували навалу російських окупантів.
На полі бою тоді полягло чимало достойних патріотів, багато воїнів зникли безвісти, майже сотня бійців потрапила до полону.
Якщо розглядати тільки Дебальцеве, то це, як мінімум недбалість військового керівництва. Дебальцеве більше, ніж за півроку, до початку бойових дій, так і не зачистили,
— розповів Семенченко.
За його словами, у Дебальцевому не були побудовані бетонні, довготривалі зміцнення, не були підведені резерви, була відсутня реакція на дані розвідки, а заздалегідь було відомо, що противник буде атакувати.
Читайте також: Україна – не єдина любов. Семенченко зворушливо розповів про кохану
Однак ці проблеми тягнулися ще з початку війни на Донбасі, адже захищати східний кордон та населені пункти від зрадників та окупантів практично не було кому. Потрібно було терміново створювати добровольчі підрозділи та відновлювати бойовий дух українців.
Саме тоді, за згодою міністерства оборони, внутрішніх справ та СБУ, Семен Семенченко оголосив про набір до батальйону спеціального призначення Донбас.
Крім того, на окупованих територіях було створено розвідувальні групи, які забезпечували українських військових правдивою інформацією про розташування сил та техніки бойовиків, попереджували про майбутні атаки.
Участь у запеклих бойових зіткненнях та політичних баталіях загартували Семена Семенченка. Він став відомим командиром, отримав поранення у протистоянні під Іловайськом, а потім вирішив на законодавчому рівні захищати права військовослужбовців.
Семенченко переконаний, що залякати українських патріотів Кремлю більше не вдасться. Перемога буде за нами.