Департаменти КМДА не вмотивовані збільшувати дохідну частину бюджету, — Олексій Руденко

28 грудня 2015, 17:53
Читать новость на русском

Зміни до головного кошторису Києва будуть обов’язково: профіцит у міськбюджеті може з’явитися вже після першого кварталу. Але зміни до бюджету будуть вигідні КМДА, і знову все відбуватиметься в ручному режимі.

Про це під час програми "Столиця" на Телеканалі "24" заявив член бюджетної комісії Київради, депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" Олексій Руденко.

"Складається враження, що департаменти КМДА, які складають бюджет, не мають мотивації, щоб збільшувати дохідну частину. Їм зручніше залишити певні консервативні прогнози і спокійно їх виконувати. Не шукати, де можна отримати більше коштів від оплати за землю, за паркування, від діяльності комунальних підприємств. Або як зменшити видатки. Тому профіцит може з’явитися вже після першого кварталу, що потребуватиме внесення змін до бюджету-2016. Але зміни будуть знову вигідні КМДА. Тому що це ручний режим. Держадміністрація розуміє, де можна отримати більше коштів, і внесе пропозиції щодо їх розподілу. А депутати, громадськість і експерти знову будуть обмежені в часі для аналізу цих пропозицій",— вважає Руденко.

Непрозорість формування бюджету стала головною причиною того, що фракція "Об’єднання "Самопоміч" проголосувала проти прийняття бюджету на 2016 рік.

У своїй роботі ми дотримуємося трьох основних принципів: прозорість, компетентність та відповідальність. При підготовці київського бюджету ці принципи були порушені. Зокрема, ми вимагали, щоб з проекту рішення була виключена стаття про докапіталізацію банку "Хрещатик". Депутати фракції хотіли розуміти, куди будуть направлені 100 млн грн., закладені на докапіталізацію, що вони дадуть для стабілізації в роботі банку, і чи це взагалі достатня сума, щоб стабілізувати цю фінустанову,
— наголосив депутат, нагадавши, що три чверті акціонерів цього банку зареєстровані в офшорах і є громадянами екзотичних островів. Києву належить всього 25% акцій.

За словами Олексія Руденка, пропозиції громадськості при складанні міського бюджету не були враховані, сам проект депутати отримали в останній момент. За три тижні депутати побачили багато нонсенсів: "За кілька днів до голосування на засіданні бюджетної комісії оголосили, що на програми соціально-економічного розвитку виділяють додатково ще 500 млн грн. Комісія проголосувала без обговорення, детального вивчення. Де ж тут прозорість?"

Руденко переконаний: якби депутати мали більше часу на вивчення всіх 27 млрд грн доходів і 26 млрд грн видатків бюджету, то знайшли б ще багато чого.

"Тому наша мета на наступний рік – бюджетний регламент, проект рішення про який ми зараз доопрацьовуємо. Треба запустити процес, щоб планування видаткової частини починалося в середині року", — підкреслив депутат.

З метою детального розслідування ситуації Самопоміч ініціювала проведення депутатських слухань з питання докапіталізації банку "Хрещатик".