Через пів року після початку війни: Железняк про припинення трансляцій засідань Верховної Ради

6 вересня 2022, 19:17
Читать новость на русском

Верховна Рада України заборонила транслювати свої засідання під час воєнного стану. На засіданні 6 вересня "за" це рішення проголосував 241 народний обранець.

Як раніше транслювали засідання Ради

Якщо до повномасштабного вторгнення росії в Україну засідання парламенту транслювали в ефірі парламентського телеканалу "Рада", то після 24 лютого в його ефірі почали показувати єдиний телемарафон новин. Тим часом засідання можна було переглянути у записі на ютуб-каналі. Про це 24 каналу розповів народний депутат Ярослав Железняк. 

Зверніть увагу Добровільна накопичувальна система пенсій: у Раді зареєстрували важливий законопроєкт

Він пояснив, що 6 вересня парламент, згідно з Конституцією, відкрив нову сесію. Після цього правила, які діяли до попередньої – сьомої – сесії припинили свою дію. Саме тому нардепам потрібно було вирішити, як саме продовжуватиме роботу парламентський телеканал – продовжить мовити у рамках інформаційного марафону чи повернеться до трансляцій засідань Верховної Ради. 

Як відбувалося голосування

За словами Железняка, цю ганебну, на його погляд, постанову обговорювали з палкими дискусіями та навіть сварками. Утім, 241 народний депутат все ж проголосував за заборону трансляцій у час воєнного стану.

Він зауважив, що більшість з них – депутати зі "Слуги народу" та екссателітів "ОПЗЖ". На своєму телеграм-каналі Железняк оприлюднив детальніший список. Так, "за" проголосували представники таких політичних партій та депутатських груп:

  • "Слуга народу" – 187, 
  • "Платформа за життя та мир" – 17, 
  • "За майбутнє" – 2, 
  • "Голос" – 2, 
  • "Довіра" – 15, 
  • "Відновлення України" – 12, 
  • позафракційні депутати – 6. 

Результати голосування за заборону трансляцій засідань Верховної Ради /Фото з телеграм-каналу Ярослава Железняка

Навіщо забороняти трансляції

Як розповів Железняк, ініціатором постанови №7739 став депутат від "Слуги народу". Конкретної аргументації щодо необхідності такої заборони не було, але у пояснювальній записці до вже ухваленої постанови вказали, що здійснення прямих трансляцій відкритих пленарних засідань парламенту може бути обмежено в інтересах національної безпеки та з метою забезпечення заходів безпеки Верховної Ради. 

Сам Железняк каже, що хоч із припиненням трансляцій засідань після 24 лютого у парламенті стало менше показових виступів, забороняти народу бачити те, що відбувається в Раді – не демократично. Утім, депутати й далі зможуть повідомляти щось чи знімати відео просто із залу ВРУ, адже заборона стосується лише телеканалу "Рада". 

Нардеп Железняк розповів про голосування за заборону трансляцій засідань ВР: дивіться відео

Комітет Ради підтримав законопроєкт про добровільність військового обліку жінок

Напередодні, 5 вересня, комітет нацбезпеки та оборони у першому читанні схвалив законопроєкт, який забезпечує добровільність військового обліку для жінок. Далі проголосувати за нього мають парламентарі.