Скандал з деревиною для IKEA: як на це відреагували в Держлісагентстві
У Держлісагентстві вирішили детальніше перевірити лісгосп, який постачає деревину для IKEA. Сталося це після оприлюднення розслідування, що в Україні незаконно вирубують ліс, деревина з якого згодом йде на виготовлення меблів компанією IKEA.
У Держлісагентстві переконані, що публікація цього дослідження "мала на меті дестабілізувати ситуацію в лісовій галузі України". Відповідну заяву зробив голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.
До слова Незаконна рубка українського лісу та IKEA: в компанії відреагували на скандальне розслідування
Попри це, Андрій Заблоцький підписав наказ про проведення протягом двох тижнів ретельної перевірки Великобичківського лісгоспу. Саме в цьому лісгоспі нібито і відбувалися незаконні вирубки, деревина з яких згодом використовувалася для виробництва меблів для IKEA. А міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський доручив ретельно вивчити цю ситуацію та унеможливити надалі дії, які порушують екологічне законодавство.
При цьому в Держлісагентстві переконані, що саме дослідження Earthsight було необ'єктивне. Адже вони не знають хто і як проводив обстеження ділянок, невідомий склад міжнародної команди експертів, які приїздили би для збору відповідної інформації. А також хто фінансував та замовив це дослідження.
"Не випадково й те, що інформація публікується в момент виходу компанії IKEA на ринок України. Переконаний, що дослідження мало на меті підірвати довіру до однієї з найавторитетніших систем лісової сертифікації в світі та дестабілізувати ситуацію в лісовій галузі України", – переконаний Андрій Заблоцький.
Розслідування про незаконну українську деревину для IKEA: коротко
- Британська неурядова організація Earthsight провела масштабне розслідування. Воно тривало 18 місяців. Активісти переконують, що сировину для одного з найбільш популярних стільців Terje компанія IKEA отримує з незаконно вирубаних лісів в Україні.
- При цьому використовується деревину, яку отримали під час "санітарної" вирубки лісу. Європейське та українське законодавство має розбіжності щодо визначення "незаконної рубки". Саме цим і користуються українські лісозаготівельні компанії, які працюють для IKEA.
- Український лісгосп, який виробляє меблі для IKEA, а також робить заготовку сировини для інших фабрик, інформацію в цьому дослідженні заперечує.
- В самій IKEA пообіцяли провести внутрішнє розслідування після публікації цих фактів