Як легко позбуватися непотрібних речей: 4 японські методи

9 листопада 2024, 15:05
Читать новость на русском

Часто безлад вдома виникає через нагромадження великої кількості непотрібних речей. Позбутися їх може бути морально не просто. Навчитися прощатися з непотрібними речами можна у японців, адже вони обожнюють мінімалізм і знають все про організацію простору.

Професійні організатори простору та японська компанія з виробництва кухонного посуду поділилися секретами, як позбавлятися непотребу вдома. Про це 24 Канал повідомляє з посиланням на Livingetc.

Читайте також Це тренд 2025 року: дизайнери назвали найстильніший візерунок для оббивки меблів

Японські методи усунення непотребу

Даншарі

Ця техніка очищення заснована на філософії відокремлення себе від матеріального. Вважається, що якщо певні речі не є необхідними, то від них слід відмовитися, щоб звільнити простір. Також ця техніка говорить про важливість контролювати свої бажання купувати нові речі.

Експерти переконані, що дотримання даншарі допоможе навчитися наводити порядок у домі і підтримувати його чистим. Усе, що потрібно, це запитати у себе, чи дійсно вам необхідне те, що ви зберігаєте у себе в шафі чи на кухні. Якщо ні – викиньте це.

Конмарі

У конмарі – мінімалізм та відмова від речей не є першочерговою ціллю. Цей метод заохочує людину взяти у руки кожен предмет у домі й подумати про те, чи робить він її щасливішою.

Метод конмарі просить людей висловити подяку за предмети, перш ніж їх викинути. Це може допомогти людині відмовитися від майна, подякувати кожному предмету за його службу, перш ніж передати його комусь іншому,
– пояснила Каміла Ганкевич з японської компанії Oishya.

Однак дехто критикує конмарі. Деякі експерти стверджують, що не всі речі приносять нам радість, однак вони є необхідними для життя.


Поради, як позбуватися непотребу / Фото Сottonbro Studio, Pexels

Потрібно оновити меблі на кухні чи придбати нову шафу? VIYAR пропонує понад 40 000 товарів, що поєднують стиль, функціональність та високу якість. Тут кожен зможе знайти потрібне під будь-який інтерʼєр та бюджет, адже VIYAR – це швидко та зручно!

Дзен-мінімалізм

Цей метод організації простору закликає людей залишати вдома лише ті предмети, які надають їм спокій.

Три ключові підходи дзен-мінімалізму:

  • збереження лише необхідних речей,
  • створення спокійного незахаращеного простору,
  • зосередження на якості, а не на кількості.

Іньо-оньо

Деякі люди поспішають заповнити кожен вільний сантиметр свого простору якимись предметами. Іньо-оньо – це про пошук балансу. Не бійтеся залишати полиці пустими, адже насправді це додає відчуття чисоти і легкості. Фахівці рекомендують подивитися на свої полиці або інші відкриті простори, і якщо вони вщент заповнені якимись декораціями, то викинути непотріб і залишити лише половину.

Цікаво Попрощайтеся з простим білим: дизайнери назвали найкращий колір для ванної

Ці японські методи прибирання сміття є корисними, оскільки зменшують фізичний і розумовий безлад. А це, своєю чергою, призводить до зменшення стресу та підвищення концентрації.