Дратує і втомлює: тренд в інтер'єрі, якому дизайнери бажають "смерті" у 2025 році

16 листопада 2024, 12:25
Читать новость на русском

Флутація останнім часом набула шаленої популярності в архітектурі і дизайні інтер'єрів. Її можна побачити буквально всюди: на стовпах, колонах, меблях, кухонних островах і стінах. Експерти кажуть, що ця декоративна техніка вже досить "приїлася" і настав час відійти від неї.

Сучасні  інтер'єри занадто перенасичені елементами флутації. Майстри визнають, що флуковані панелі – це "вічний елемент дизайну", однак зазначають, що цей спосіб декору став жертвою надмірної популярності, передає 24 Канал із посиланням на Good housekeeping.

Дивіться також Як завдяки тимчасовому татуюванню оновити інтер'єр дому всього за 5 хвилин

Чим можна замінити канелювання стін

Дизайнер Мередіт Беєр розповів, що останні кілька років флутацію можна побачити в кожному новому будинку. Особливо часто її використовують в оформленні стін. 

Довідка: Флутація (канелювання) – це декоративна техніка в архітектурі та дизайні інтер'єрів, яка полягає в створенні вертикальних канавок або борозен на поверхні матеріалу. Ідея цієї техніки полягає в тому, щоб додати текстуру і візуальний інтерес до рівних поверхонь. Флутація має корені в класичній грецькій та римській архітектурі, де вона використовувалася, зокрема, на стовпах і колонах для створення естетичної легкості та граціозності. Вона надає архітектурним елементам витонченості і відчуття руху завдяки своєму вертикальному ритму.

Флуковані стіни не зручно доглядати / Фото 7design.sg

За словами експертів, деякі власники помешкань не задумуються, що флуковані стіни можуть ускладнити процес прибирання. Стіни – це найбільша поверхня у домі. Гладкі стіни і так важко тримати в чистоті, а флуковані стіни тільки ускладнюють це завдання. З глибокими западинами збільшується поверхня, на якій збирається пил, що може викликати астму і алергічні реакції. Крім того, заглибини стають сховищем для комах.

Що ж може замінити флуковані стіни? Флутація має свою цінність. Це текстура. Водночас чудовою альтернативою можуть стати стіни з римської глини і вапняку, шпалери з трав'яної тканини або об'ємна плитка.

3D – плитка буде у моді 2025 року / Фото Courtesy of C&C Partners

Дизайнери прогнозують, що на зміну канелюванню прийде поєднання витончених молдингів і чистих плиткових фасадів з красивими дерев'яними текстурами, такими як горіх.

Довідка: Молдинг – це декоративний елемент, що використовується для оздоблення перехідних або межових ліній на стінах, стелях, підлогах та інших поверхнях. Молдинги можуть мати різну форму та стиль та бути виготовленими з різних матеріалів: дерева, пінопласту, гіпсу, металу, а також з синтетичних матеріалів.

Елегантні молдинги замінять канелювання / Фото Etsy 

Затишну атмосферу створять вагонка, боард-енд-баттен і шиплап. Усі три варіанти мають чудовий вигляд, коли пофарбовані в насичені зелені, яскраві блакитні та брудно-рожеві кольори.

Довідка: Вагонка – вид дерев'яної обшивки, що складається з тонких панелей або дошок, які з'єднуються між собою за допомогою спеціальних замків або шипів.
Боард-енд-баттен – техніка обробки стін, яка полягає в поєднанні широких горизонтальних панелей (board) з вертикальними рейками або планками (batten), які накладаються на шви між панелями.
Шиплап – техніка обробки стін, що передбачає використання широких дерев'яних панелей, які з’єднуються між собою за допомогою спеціальних "шипів" та "пазів" (від звичайного шипового з’єднання), що дозволяє панелям ідеально прилягати одна до одної.

Стіни у стилі вагонки / Фото Jonny Valiant

Стіни боард-енд-баттену / Фото Amy Neunsinger

Стіни з технікою шиплап / Фото Target