З чого складається кухня: розповідаємо про її основні елементи та матеріали

24 жовтня 2024, 16:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

VIYAR

Кухня – це важлива частина будь-якої оселі. Кожен мріє про функціональне та стильне приміщення, щоб процес приготування їжі приносив максимальне задоволення. Тому важливо правильно обрати ключові елементи, які створять затишок і комфорт.

Хоча кухні можуть різнитися за розмірами та плануванням, основні елементи у них завжди однакові. Як облаштувати свою кухню та зробити її неповторною, детально розповідає Дизайн 24.

Дивіться також Індукційні плити для сучасної кухні: за і проти

Корпус кухні: основа, без якої нікуди

Корпус – це "скелет" кухні, до якого кріпляться шухляди, полиці та дверцята. А кухня – це місце, де завжди щось кипить, смажиться і запікається, тому вона піддається постійному впливу тепла та вологи. Тож важливо, щоб корпус був стійким до температурних перепадів і підвищеної вологості.

Такою є МДФ – деревно-волокниста плита середньої щільності, що виготовляється з найдрібнішої деревної тирси. Вона не гниє та не деформується, що забезпечує довговічність за правильних умов використання. На поверхню можна наносити найрізноманітніші покриття.

Популярністю також заслужено користуються деревно-стружкові плити, або ДСП. Їх виготовляють із подрібненої деревини (трісок і стружки) та сполучних смол. Водночас ці частинки у складі матеріалу більші, ніж у МДФ, тож він має не таку щільну структуру. На ринку представлений широкий вибір кольорів, текстур і товщин ДСП.

При правильній обробці та догляді матеріал може довго служити на кухні, де поверхні зазнають постійних навантажень і перепадів температур. Зауважимо, що варто обирати вологостійкі плити. Вони мають спеціальне просочення, що додатково захищає матеріал від води та пари.

До речі, корпус можна виготовити й із масиву дерева, що додасть кухні природного шарму та вишуканості. Втім, матеріал має вищу вартість. До того ж він делікатніший у догляді та потребує більше уваги.

Фасади – "обличчя" кухні

Фасади – головна родзинка інтер'єру кухні / Фото VIYAR

Фасади – це зовнішня частина кухонних шаф і тумб, яка не тільки формує стиль ваших меблів, але й впливає на їх практичність та довговічність. ViyarFronts пропонує фасади з різних матеріалів, кожен з яких має свої переваги:

  • фасади зі шпоном – варіант, що додає інтер'єру розкоші та теплоти. Вони екологічні, повністю зберігають неповторний колір і текстуру натуральної деревини, однак значно доступніші та простіші в догляді, ніж фасади з масиву. Їх часто вибирають для кухонь у стилі кантрі або класика;
  • алюмінієві фасади вирізняються міцністю та стійкістю до корозії й подряпин. Як наповнення може використовуватися скло, дзеркало чи навіть камінь. Вони ідеально підходять для кухні у стилі лофт, мінімалізм або в індустріальному стилі;
  • акрилові фасади виготовляють з акрилових МДФ-панелей, які візуально нагадують скло, але є легшими та стійкішими до пошкоджень. Вони часто доступні в глянцевому та матовому варіантах, що дозволяє створити стильний і сучасний інтер'єр.

Також серед найпопулярніших варіантів – плівкові та фарбовані фасади. В обох випадках основою є МДФ високої щільності, що робить меблі надійними та дозволяє створювати гнуті, заокруглені фасади. Фарбовані фасади завдяки якісним лакофарбовим матеріалам радуватимуть вас практичністю в експлуатації, стійкістю до вологи та вигорання. Значною перевагою є те, що ви можете вибрати будь-який відтінок з-поміж 2500+ варіантів!

Фасади з ПВХ-плівкою – теж універсальний варіант. Вони легко очищаються і доступні в різних кольорах та текстурах. Як плівкові, так і фарбовані фасади можна доповнити фрезеруваннями й іншими декоративними елементами.

Найбільш доступними є фасади з ламінованої ДСП. Вони відрізняються розмаїттям кольорів і текстур. Це можуть бути як однотонні поверхні, так і імітації деревини, каменю та навіть бетону або тканини. Пасують вони до кухонь у будь-яких стилях: від мінімалізму до лофту.

Стільниці: надійна робоча поверхня для кухні

Стільниця – особливе місце для куховаріння / Фото VIYAR

Стільниці – це основа робочої зони, де відбувається вся магія приготування їжі. Вони повинні витримувати щоденні навантаження, перепади температури та механічні пошкодження. Сьогодні особливо популярними є вологостійкі поверхні на основі ДСП.

Такі стільниці виготовляють на основі деревинно-стужкової плити, просоченої спеціальною парафіновою емульсією. Ця речовина підвищує стійкість матеріалу під час контакту з вологою, а пластик, яким покривається основа, забезпечує додатковий захист.

Серед основних переваг водостійких стільниць:

  • тривалий термін служби кухонного гарнітура;
  • стійкість до деформації, появи цвілі та грибка;
  • гігієнічність і простота в догляді.

Окрім ДСП, популярними матеріалами для кухонних стільниць є компакт-плити та штучний камінь: керамограніт, кварцит, акрил. До речі, трендовим рішенням є стільниця та фартух з одного матеріалу, наприклад із каменю. Це створює гармонійний і цілісний вигляд кухні.

Кухонний фартух: більше, ніж просто захист

Одразу зауважимо, це не те, що носять для захисту від забруднень під час готування. Кухонний фартух – це спеціальна захисна панель, яку встановлюють на стіні між робочою поверхнею і верхніми шафами кухонного гарнітура. Її основна функція – захист стін від забруднень, таких як бризки води, жиру або залишки їжі, що можуть потрапити туди, коли ви куховарите.

Раніше улюбленцями покупців були фартухи з керамічної плитки. Проте зараз є безліч цікавих альтернатив. Це як стінові панелі на основі ДСП та МДФ, так і інші матеріали, як-от камінь або компакт-плита. Популярними також є скіналі – панелі з загартованого скла, на які можна нанести будь-який малюнок на ваш смак.

При виборі панелей варто звернути увагу на матеріал, з якого вони виготовлені. До прикладу, вироби з каменю більш довговічні, а панелі на основі деревних плит – простіші в монтажі. Водночас скіналі прості в догляді, візуально розширюють простір і мають безліч варіацій дизайну.

Фурнітура – це про стиль і функціональність кухні

Загалом фурнітура поділяється на функціональну та лицьову. Лицьова – це те, що одразу впадає в око: ручки, ніжки, декоративні елементи. Вона додає кухні індивідуальності та стилю.

Ідеальна фурнітура – це поєднання функціональності та стилю / VIYAR

Насамперед слід визначитися з тим, у який спосіб відкриватимуться фасади: за допомогою ручок або автоматично. Автоматичні системи, як Push to open, дозволяють відкривати дверцята легким натискання, що мегазручно в процесі приготування страв, коли маємо брудні руки.

Також у тренді стильні, непомітні ручки-профілі. Не слід забувати й про класичні моделі ручок, такі як скоби та кнопки, які виготовляються з різних матеріалів і представлені в багатьох стилях. Вони є важливим доповненням до дизайну меблів і гарно підкреслюють загальну концепцію інтер'єру.

Функціональна фурнітура – це елементи, що забезпечують зручність та ефективність використання кухонних меблів. Це, зокрема, напрямні, завіси та підйомні механізми, що гарантують легке та плавне відкривання шухляд і шаф.

Також до функціонала належать кухонне наповнення – комплектуючі, які допомагають організувати простір у шафах, зберігати посуд, спеції, дрібну побутову техніку й інші предмети в порядку та легкому доступі. Наприклад, карго – висувні полиці для вузьких секцій, що ідеально підходять для зберігання спецій та пляшок, або магічні кути – полиці для кутових секцій кухні, що дозволяють ефективно залучити цей простір і легко діставати речі з глибини шаф.

Кухонний інвентар треба зберігати у зручному і доступному місці / Фото VIYAR

Меблеве освітлення: яким воно має бути

Сьогодні меблеве освітлення – це не просто тренд, а важлива частина умеблювання, яка завершує загальну картину. Якісне світло робить кухню функціональною, створюючи комфортні умови для приготування та прийому їжі.

До прикладу, для обідньої зони підійдуть люстри, настінні бра та стельові світильники. Тоді як для робочої – варто розглянути різні джерела світла, зокрема точкові світильники, LED-стрічки або споти, які забезпечують чудову видимість робочої поверхні.

Вдалим рішенням є встановлення під верхніми шафами додаткового джерела освітлення, наприклад LED-стрічки, адже не буде потреби вмикати загальне. Крім того, вбудована підсвітка всередині шаф і шухляд, яка автоматично вмикається при відкриванні, допоможе легко знайти потрібну річ навіть у темряві.

Підсвітка для меблів надає кухні вишуканого смаку / Фото VIYAR

Сучасним трендом є також підсвічування під нижніми тумбами кухні, коли вони підвісні. Це не тільки стильне рішення, а й ефективний спосіб покращити видимість, додаючи кухні модерного вигляду.

Правильно обране освітлення перетворить кухню на один із найзатишніших просторів вдома / Фото VIYAR

Побутова техніка та сантехніка: прості правила, які варто знати

На кожній кухні можна виділити три зони:

  • зона зберігання продуктів: холодильник і шафи з бакалією;
  • зона підготовки продуктів: мийка та щонайменше одна робоча поверхня;
  • зона приготування продуктів: духовка та варильна поверхня.

Щоб правильно розмістити усі види кухонної техніки, експерти радять користуватися правилом трикутника. Відтак три основні зони мають бути розташовані за принципом: дістаємо продукти – миємо – готуємо. Відстань між ними повинна становити від 1,2 метра.

Витяжка – незамінний елемент кожної кухні. Вона очищує повітря від запахів і жиру, зберігаючи меблі та стіни чистими.

Виокремлюють три типи витяжок:

  • вентиляційні – забирають пар і запахи над варильною поверхнею, виводячи це повітря назовні;
  • рециркуляційні – не лише забирають повітря у всьому приміщенні, але й очищують його, усуваючи домішки, та повертають назад до кухні;
  • комбіновані – можуть працювати в обох режимах.

Витяжки також мають фільтри: жировловлюючі – які видаляють жир та кіптяву, та вугільні – які прибирають неприємні запахи.

Важливо! Вугільні фільтри змінюються раз на 4 місяці. Жировловлюючі – рідше, адже вони мають триваліший термін експлуатації.

За конструкцією витяжки бувають пристінними, вбудованими (телескопічними), острівними та навіть вмонтованими у стільницю. Вбудовані моделі – ідеальне рішення для маленьких кухонь, адже вони повністю заховані у верхню секцію гарнітура.

Кожна деталь на кухні має значення – як для зручності, так і для дизайну. Тому вибирати всі елементи потрібно уважно. У VIYAR можна знайти понад 40 000 товарів для меблів, що дозволяє вибрати всі необхідні матеріали, фурнітуру та техніку для омріяної кухні.

А на сайті Viyar Bazar ви зможете замовити меблі за індивідуальними параметрами: розмір, стиль, колір та конфігурація на будь-який смак. Щобільше, ви легко знайдете надійного спеціаліста у своєму місті, який виготовить для вас кухню або інші меблі. Адже на порталі зареєстровано майже 2000 меблярів з усієї України з власними портфоліо та численними відгуками!