Дипломатія не працює з божевільними диктаторами Північної Кореї, – CNN

19 серпня 2017, 11:35
Читать новость на русском

На початку серпня Рада безпеки ООН одноголосно прийняла нову резолюцію щодо КНДР, яка посилює санкції проти цієї країни. Незважаючи на обмеження, Пхеньян не припиняє ракетні випробування.

Реагуючи на останні події, Сполучені Штати підготували план превентивного удару по Північній Кореї з острова Гуам. Пхеньян у відповідь виклав подробиці потенційного бомбардування американських військових баз на Гуамі, нагадує Наталія Лебідь у статті для сайту "24".

Читайте також: Війна США та КНДР – бути чи не бути?

Світ опинився на порозі нової війни, і частина провини за це лежить на тих американських адміністраціях, які раніше не могли чи не хотіли вдатися до адекватних контрзаходів, спостерігаючи за тим, як Північна Корея нарощує військову міць. Особливо активними північнокорейці були за часів президентства Барака Обами, зазначає авторка.

Втім, помилок у стосунках з КНДР припускався не тільки Обама. Й задовго до нього вже мали місце половинчасті заходи: так, президент Джордж Буш назвав Кім Чен Іра "тираном", проте це були лише слова, не підкріплені жодними діями. А президент Джиммі Картер, зустрічаючись як приватна особа з Кім Ір Сеном, нібито схилив останнього до призупинення виробництва плутонію. Однак режим Кіма порушив цю угоду в короткі терміни.

Дипломатія ніколи не працювала з божевільними диктаторами Північної Кореї. Прийшов час замінити теплі розмови більш жорсткими. І якщо Північна Корея не згорне свою програму озброєнь, настав час бути готовим до "дощу загибелі" (rain of ruin), якого вони ще ніколи не бачили,
– передає американський канал CNN.

Між тим видання The Washington Post зазначає, що "раніше розвідувальні агентства США іноді переоцінювали північнокорейську загрозу". Так, наводить медіа приклад, на початку 2000-х років адміністрація Джорджа Буша вважала, що Пхеньян близький до створення міжконтинентальної балістичної ракети, здатної нанести удар по материковій частині США. З іншого боку, не варто впадати й у скептицизм – на зразок того, що мав місце відносно можливостей Китаю на початку 1960-х років, коли ця держава досить швидко подолала шлях до першого ядерного випробування.

Читайте також: Новий ядерний світ КНДР, – невтішні дані експертів про реальні можливості Пхеньяну

Те, що собою зараз представляє арсенал Північної Кореї, оцінити доволі складно, йдеться далі у статті. Причина такого невідання – в ізольованості країни. Відомо, що з 2005 року Корея провела п'ять ядерних випробувань, причому те з них, яке відбулося 9 вересня 2016 року, мало силу вибуху від 20 до 30 кілотонн, що вдвічі більш, ніж у бомби, скинутої на Хіросіму.

Однак створення компактної ядерної боєголовки, яка може поміститися усередині ракети, є технічно складним завданням, яке, на думку багатьох аналітиків, все ще залишається за межами можливостей Північної Кореї. У минулому році державні ЗМІ в Пхеньяні продемонстрували сферичний пристрій, який урядові представники назвали мініатюрною ядерною боєголовкою, але чи була це реальна бомба, залишається нез’ясованим,
– пише The Washington Post.

І все ж "цілком можливо, що Північна Корея домоглася мініатюризації ядерної зброї і розробила ядерні боєголовки". А це означає, що держава "подолала ключовий поріг на шляху до становлення в якості повноцінної ядерної держави", – робить висновок видання.

Детальніше читайте у публікації: "Вогонь" Трампа проти "променів чучхе": світ на порозі великої бійні?