Про це пише американський дослідник Джеффрі Льюїс на The Foreign Policy. Як виявилось, КНДР володіє потужним арсеналом ядерної зброї: в тому числі, інтерконтинентальної, яка все ж таки може долетіти до США. Окрім того, Пхеньян близький до випробування термоядерної зброї.

Багатьом здавалось, що невдалі випробовування КНДР зменшать ядерний ентузіазм. Але проблема корейців була не у ядерній зброї як такій, а у виготовленні компактного аналога, "перестрибнувши" етап створення масивних ракет, на зразок американського "Товстуна", який розщепив Нагасакі.

Полігони КНДР розташовані під дуже високими горами. Дослідницький інститут, використавши топографічні дані з космосу, побудував 3D-модель, з якої стало зрозуміло: навряд КНДР розповідала про всі нюанси своїх експериментів, які були такими "неуспішними".

Також, для північнокорейської зброї потрібно менше ядерного палива. Наприклад, за даними розвідки, на перші спроби витратили 4 кілограми плутонію. Далі ж, КНДР заявила, що їм цілком вистачило 2 кілограмів. Але є ще такий варіант, що корейці навчились поєднувати цю технологію з ураном. А скільки там урану, звідки він береться і як саме використовується – цього вже ніхто не знає, крім самої КНДР.

Читайте також: Хвилина до вибуху: в КНДР уже складають план ймовірної атаки на військові бази США

Найголовніше після всього цього питання – що робити далі? Дехто досі вважає, що США можуть чи мусять якщо не переконати КНДР припинити випробовування, то хоча б "заморозити" їх якимось чином.

Бо лишається другий сценарій, жахливий. За відомими даними, КНДР володіє приблизно 60 боєголовками, що вже до абсурду багато. Навряд усі вони як одна полетять у бік США в разі початку найгіршого. Деякі, цілком ймовірно, можуть полетіти в інші точки – благо, "ворогів" у КНДР достатньо для цього. Адже немає жодної гарантії, що американські захисні системи впораються з усіма загрозами.

Якщо все буде добре, нам вдасться зупинити більшу частину ракет і врятувати більшу частину міст, таких як Сеул або Нью-Йорк, але щось ми втратимо – наприклад, Токіо. Два з трьох – це ж непогано?.. Я жартую, але не зовсім. Ласкаво просимо в наш новий світ. І не кажіть, що я вас не попереджав.
– наостанок додав Льюїс.