Дії Антимонопольного комітету загрожують національній безпеці України, – експерт

2 квітня 2017, 17:07
Читать новость на русском

До Антимонопольного комітету в Генпрокуратури давно було чимало питань. Прискорення розслідування щодо АМКУ відбулося тому, що дії цієї структури перейшли зі сфери посадових економічних злочинів у сферу загрози національній безпеці.

Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.

За словами політолога, одна справа – покривання бізнес-оборудок, корпоративні змови в АМКУ. Правоохоронці можуть вичікувати, щоб отримати більше доказів злочинної діяльності чиновників, аби отримати достатньо матеріалу для представлення в суді. В Генпрокуратурі давно було розуміння того, що АМКУ порушує закон, але матеріалів, чітко зафіксованих доказів, з якими можна йти в суд, не вистачало.

Прискорення розслідування щодо АМКУ відбулося через те, що в цій структурі не просто закривали очі на зловживання. Вони створили умови для оборудок з однією з найпотужніших тютюнових кампаній "Мегаполіс" – "Тедіс-Україна", яка напряму фінансувала поставки зброї терористам і яка напряму залежала від певних російських структур, що пов’язані з оборонпромом РФ. Це сфера національної безпеки,
– наголосив Чорновіл.

За його словами, ГПУ розпочала розгортати певний вал справ, який надалі зростатиме. На думку Тараса Чорновола, це стало можливим через те, що генпрокурор Юрій Луценко зруйнував кругову поруку в прокуратурі.

Нагадаємо, ГПУ проводить масштабні обшуки у компанії, яка фінансувала "ДНР". Юрій Луценко заявив, що Антимонопольний комітет сприяв монопольному становищу компанії "Тедіс". Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2012 до сьогодні дійсним власником монопольного дистриб'ютора тютюнових виробів ТОВ Мегаполіс Україна (тепер – "Тедіс Україна") є, зокрема, громадянин РФ Кесаєв, щодо якого рішенням РНБО застосовано санкції у вигляді заборони виводу коштів з України за кордон.

За словами Луценка, під впливом Кесаєва на ключові посади в ТОВ "Тедіс" призначено осіб, які всі свої рішення узгоджують з членом ради директорів російського ЗАТ "Завод імені Дегтярьова" – одного з постачальників зброї терористичним організаціям "ДНР" і "ЛНР".