Для корупціонерів створять окремий суд
Голова профільного комітету зареєстрував у Верховній Раді закон про створення нового органу – Антикорупційного суду.
За словами голови Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, випадків, коли українські суди бойкотують розгляд великих корупційні справ, сотні.
Прокурори не можуть добитися призначення попереднього судового слухання. Я вже не говорю про вироки і про апеляційні інстанції. Таких справ по три, шість, десять місяців немає. Інша проблема – коли постійно переносяться судові засідання,
– підкреслив Холодницький.
На думку депутата від фракції "Самопоміч" Єгора Соболєва, в Україні має бути суд, судді якого не боятимуться. Нардеп є одним з авторів законопроекту "Про Антикорупційний суд". Документ передбачає створення системи судів. Власне Вищого антикорупційного суду та антикорупційної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду України.
Антикорупційний суд має складатися не більше ніж з 70 суддів. Його функції – розглядати справи, які розслідувало Національне антикорупційне бюро.
Всі справи, які розслідуються Антикорупційним Бюро і Антикорупційною прокуратурою, мають потрапити в цей суд. Слідчі судді мають давати дозволи на прослуховування, на затримання, на арешти і виносити вироки, коли дійде до обвинувачення і рішення про спеціальну конфіскацію,
– зауважив Соболєв.
Щоб суддю відгородити від корупційних ризиків, автори закону пропонують дати їм зарплату близько 300 тисяч та цілодобову охорону. Головні вимоги – фаховість і порядність. До відбору служителів Феміди обов'язково мають залучити міжнародних борців з корупцією.
Проте автори законопроекту сумніваються, що саме їхній документ винесуть на голосування. Бо в канцелярії Президента пишуть альтернативний проект. Згідно з ним, довірити обрання нових антикорупційних суддів планують "старим кадрам" – Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Вищій раді правосуддя.
Читайте також: Антикорупційні органи почали рвати "кругову поруку", – Соболєв