Для Президента розслідування злочинів проти майданівців має бути справою честі, — адвокат
У студії Телеканалу новин "24" адвокат Небесної сотні Павло Дикань розповів про перебіг справ з розслідуваннями злочинів проти Небесної сотні, про саботаж цього розслідування та про те, що "беркутівці" розуміють, що система не змінилася і тому не бояться.
Розслідування, зі слів правозахисника, дуже не просунулося. Кілька справ тільки передані до суду. Це справа щодо вбивства Вечяслава Веремія, але там тільки другорядна особа притягнута, а не вбивця. Передана справа щодо вбивства Юрія Вербицького, і там також притягнутий не вбивця. І фактично доведена до завершення справа Михайла Гаврилюка. І завтра вже починається судовий процес, по звинуваченню працівників спецроти «Беркуту» Павла Аброськіна і Сергія Зінченка.
Управління спеціальних розслідувань, яке ще минулого року анонсував Генпрокурор Віталій Ярема, було створено з ініціативи адвокатів, які займалися цими справами,
— розповів Дикань.
Деякі зворушення вже є. І навіть те, що Азарова, Януковича та інших оголошено у міжнародний розшук – то вже досягнення, бо це гарантує участь у цих справах міжнародної спільноти.
Ще одна причина, запевнив адвокат, по якій розслідування затягуються, це відсутність прямих доказів.
В перші дні після перемоги Майдану відбувалося системне знищення усіх доказів, які мали відношення до подій Євромайдану. Була вивезена і знищена зброя, були знищені всі необхідні документи. І це, за його словами, дуже ускладнює роботу.
Для Президента і Генпрокурора завершення цього розслідування має бути справою честі. Яким чином винні будуть притягнуті до відповідальності — інше питання,
— заявив він.
Одна з версій, яка опрацьовується – наявність російських силових структур у протистояннях на Майдані. І якщо буде доведена співучасть у цих злочинах громадян Росії, і тоді суд надасть цьому оцінку.
Всі кажуть про те, що дуже зацікавлені у найскорішому розслідуванні, але результатів немає. Тому, переконаний адвокат, моральна відповідальність за бездіяльність у даному випадку лежить повністю на керівництві і генпрокуратури, і МВС, і судової системи, і Президенті. І на певних ланках присутній саботаж справи, наприклад, як у випадку з Садовником.
Наразі вже є певні спроби довести ці справи до логічного завершення, але на це треба час, якого немає. Тому головне, вважає адвокат, надати всім сигнал про те, що ці злочини у будь-якому випадку не залишаться непокараними.