Депутат ОПЗЖ закликав провести "дніпровський референдум": чи візьметься за нього СБУ
У Дніпрі розклеїли по всьому місту рекламні білборди депутата та голови фракції ОПЗЖ Дніпровської міськради Сергія Нікітіна. На них він закликає до проведення в місті якогось референдуму.
Місцеві депутати вже попросили Службу безпеки перевірити законність таких закликів. Про це повідомляє рух "ЧЕСНО" із посиланням на позафракційну депутатку Дніпровської міськради Анастасію Староскольцеву.
До теми Депутат ОПЗЖ Волошин обізвав Україну країною без сувереніту: як відреагували депутати і Разумков
Що відомо про білборди ОПЗЖ в Дніпрі
Плакати розмістили з написом: "Місту потрібен дніпровський референдум".
22 липня на сесії міськради очільник фракції "Європейська солідарність" Каміль Примаков звернувся до начальника СБУ Дніпропетровщини з проханням пояснити, наскільки заяви з білбордів про проведення "дніпровського референдуму" є законними.
Я хотів би нагадати, що Дніпро був форпостом, який зупинив "російську весну". Будь-які кроки, щоб розхитати ситуацію, оголосити референдуми, будуть жорстко зупинятися,
– сказав депутат на засіданні міськради.
Секретар міськради відповів йому, що апарат оформить цю заяву відповідним зверненням.
Як білборди коментує сам Нікітін
Згодом цю рекламу в Дніпрі прокоментував сам депутат Сергій Нікітін. За його словами, ОПЗЖ не закликає до розколу міста чи України.
"Ця акція не для дестабілізації. Ми хочемо, щоб влада чула людей, які живуть у місті", – запевнив депутат.
Що передбачає законопроєкт про референдум: головне
- Верховна Рада України у першому читанні проголосувала за законопроєкт про народовладдя шляхом референдуму. Тепер він пройшов розгляд Венеційської комісії, яка вже висловила свої зауваження.
- Запропонований законопроєкт передбачає: щоб організувати референдум за народною ініціативою, слід зібрати щонайменше 3 мільйони підписів мешканців України. При цьому вони повинні представляти як мінімум 2/3 адміністративно-територіальних одиниць, передбачених Конституцією України.
- Законопроєкт допускає можливість електронних голосувань під час референдуму.
- Питання для національного референдуму мають бути чіткі, без подійних тлумачень, а відповіді на них повинні бути "так" або "ні".
- Референдум не можна проводити у разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного чи надзвичайного стану.
Цікаво Харків, Одеса, Дніпро, Суми й Черкаси: кого "Слуга народу" висуне на місцеві вибори