Напад на "УП": поліція відкрила 2 справи, Венедіктова обіцяє адекватну реакцію
Джерело:
фейсбук-сторінка Михайла Ткача"Українська правда" повідомила про напад на їхню знімальну групу у Дніпрі. Журналістам погрожували ножем й вимагали видалити відзнятий матеріал. Поліція розпочала 2 кримінальних провадження.
Про це у своєму фейсбуці 13 лютого повідомив керівник департаменту журналістських розслідувань видання Михайло Ткач. Саме на його знімальну групу накинулися у Дніпрі.
Раніше У Києві побили та пограбували відомого журналіста Куликова: що відомо про напад
Подробиці про напад на журналістів
За словами Ткача, інцидент стався близько 15:00 поблизу VIP-терміналу аеропорту Дніпра. Він стверджує, що на знімальну групу скоїла напад озброєна охорона.
Погрожуючи ножем, у оператора забрали телефон й вимагали пароль від телефону, щоб видалити відео,
– пояснив журналіст.
Невідомі видалили усі зняті кадри
У виданні уточнили, що невідомі підійшли до оператора Ярослава Бондаренка, коли той виконував редакційне завдання. Вони не представилися. За інформацією УП, це були представники охорони.
Я віддав усі документи свої. До мене виходить людина і приставляє ножа до ока. І каже: "Я тебе, б**ть, заріжу,
– пояснив один із журналістів.
Нападники хотіли, аби Бондаренко видалив відзняті кадри. Коли оператор відмовився, один із чоловіків, погрожуючи ножем, змусив його назвати пароль від телефона, й сам видалив звідти усі відео. Його "напарник" почав заламувати руки водію УП.
Поліція розпочала провадження
Згодом у Нацполіції розповіли, що за фактом нападу на журналістів видання розпочали 2 кримінальних провадження. Подію кваліфікували як погрози або насильство щодо журналістів та перешкоджання їхній професійній діяльності.
Поліцейські збирають інформацію про обставини події, проводяться першочергові слідчі дії,
– додали правоохоронці.
Філатов пообіцяв допомогти з розслідуванням
Крім того, на інцидент відреагував і міський голова Дніпра. Борис Філатов пообіцяв передати "УП" всю можливу інформацію з відеокамер міської системи "Безпечне місто".
Мер також зазначив, що 13 лютого в олігарха Ігоря Коломойського день народження, і до нього "летіли гості різними приватними літаками". Філатов закликав керівництво держави дати політичну оцінку інциденту та не намагатися юридично "замилити" цю справу.
"Також я офіційно заявляю, що в нашому аеропорту стоїть система камер, яку ми встановлювали у 2014 році за свої гроші", – наголосив він. Політик зазначив: якщо з неї зникне якась інформація, "то це говоритиме про змову поліції зі злочинцями".
Реакція буде адекватною, – Венедіктова про інцидент
Генпрокурорка Ірина Венедіктова у фейсбуці прокоментувала інцидент у Дніпрі.
Обмеження, передбачені законом, не дозволяють мені висловитись популярно, а хотілося б. Подивилась все, що доступно в інтернеті. Дала завдання прокурорам негайно включитися в роботу,
– запевнила Венедіктова.
Генпрокурорка пояснила також, що:
- "керівник прокуратури області завтра (мовиться про 14 лютого – 24 канал) доповість особисто про хід проведення слідчих дій;
- реакція буде адекватною;
- справа на контролі".
Венедіктова підсумувувала, що "охорона повинна охороняти, а не …". Та запевнила, що Офіс Генпрокурора вивчить уважно "дії всіх причетних", без винятку.
У Дніпрі напали на знімальну групу УП: дивіться відео
Зверніть увагу! Раніше журналісти наголосили, що про цей випадок знають правоохоронці. Що саме знімала "Українська правда" в аеропорту Дніпра – поки невідомо. На оприлюдненому відео справді чути, як знімальна група скаржилася правоохоронцям і пояснювала ситуацію. "Тут закрита територія. Не можна знімати" , – вигукували люди поруч.