Скільки об'єктів з комуністичного спадку залишились в Україні
Україна майже розпрощалася з комуністичним спадком. З тоталітарного минулого залишився лише 1 % об'єктів, які підлягають декомунізації.
Дніпропетровський педагогічний коледж. Хоч місто вже понад рік називається Дніпро і виш, до якого належить заклад, уже офіційно Дніпровський національний університет, сюди декомунізація досі не дійшла. На фасаді – стара вивіска.
"Це – порушення закону про декомунізацію. Є таке зволікання ДНУ, нібито через ліквідацію даного структурного підрозділу. Це не може бути зроблено, але є ж постанова Кабінету Міністрів", – зазначив викладач Дніпропетровського педагогічного коледжу ДНУ імені Олеся Гончара Олександр Москаленко.
Коледж не ліквідують, а змінять балансоутримувача, виправдовуються в університеті. Наступного року ним опікуватиметься облрада. Тому змінювати вивіску на декілька місяців змісту, кажуть, немає.
Читайте також: Єдине місце в Україні, де не варто проводити декомунізацію
В самому центрі міста Рівне – могила із пам'ятником Олеко Дундичу – командиру, який загинув у 1920 роках. На постаменті видніється напис російською. Активісти вимагають демонтувати пам'ятник і вже зареєстрували на сайті міської ради петицію з таким проханням.
Це те саме, якщо б у Берліні була могила якогось Збормана чи Германа. Ну що, лежав би, та й лежав, яка різниця. Але навіть, якби в Берліні таке було, напис принаймні зробили б німецькою мовою,
– розповів співавтор петиції про демонтаж пам'ятника Максим Коломис.
Пам'ятник Дундичу – на могилі, а вони не підпадають під закон про декомунізацію, запевняють у мерії. Та готуються на сесії розглянути питання про перепоховання. А поки що міська символічно перейменувала вулицю Олеко Дундича на честь його затятого ворога, генерала Безручка.
Читайте також: "Шило на мило": на місці Леніна в Україні відкрили пам'ятник російському генералу
В інституті національної пам'яті, який опікується питанням декомунізації, радять про порушення не мовчати.
Якщо йдеться безпосередньо про коледж, то потрібно звернутись до Міносвіти, наголосити на необхідності перейменування і запустити цю процедуру. Якщо йдеться про пам'ятник, то тут потрібно звернутись до нас, щоб ми вивчили це питання,
– пояснив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
Тим часом за два роки дії закону про декомунізацію в Україні вже перейменували майже тисячу населених пунктів, 52 тисяч вулиць та демонтували майже 2,5 тисячі пам'ятників.