Поліція затримала вандала, через якого Ізраїль скаржився Зеленському: відео
У Кривому Розі, що на Дніпропетровщині, вандал 19 січня осквернив пам'ятник жертвам Голокосту, розфарбувавши його червоною фарбою. Вже через добу місцева поліція встановила особу хулігана та розпочала його пошуки, а 21 січня його затримали
Посол Ізраїлю в Україні Жоель Ліон у своєму твіттері, повідомляючи про інцидент, тегнув президента Володимира Зеленського і висловив сподівання на панування закону та справедливості.
До слова: Заяви Ізраїлю про "вшанування Україною антисемітів": як відреагували у МЗС
Акт вандалізму вчинили неподалік батьківського дому Володимира Зеленського всього за лічені дні до Дня пам'яті жертв Голокосту,
– наголосив у своєму повідомленні посол.
Пізніше Жоель Ліон також опублікував кадр з камер спостереження, на якому невідомий чоловік саме розфарбовує пам'ятник. Цього разу він тегнув міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, попросивши знайти злочинця, докази щодо вини якого вже представлені.
Місцева поліція одразу ж відкрила провадження за фактом умисного пошкодження або знищення майна. За скоєний злочин вандалу загрожує до трьох років за ґратами.
Правоохоронці вже встановили особу зловмисника. Ним виявився 31-річний чоловік, який раніше вже був судимим. Встановити особу вдалося за допомогою записів з камер спостереження.
Цікаво: Головний рабин України просить Ізраїль визнати Андрея Шептицького праведником народів світу
Після того, як порушника було встановлено, поліцейські розпочали його пошуки. До того, щоб знайти і затримати хулігана, було залучено 80 правоохоронців.
Так само для його пошуків були залучені співробітники СБУ. Спільно правоохоронці опрацювали записи з камер спостереження, відслідкували маршрут зловмисника та вистежили його.
Вандал розфарбував пам'ятник жертвам Голокосту у Кривому Розі: дивіться відео
Що відомо про День пам'яті жертв Голокосту?Міжнародний День пам'яті жертв Голокосту щорічно відзначається 27 січня. Пам'ятна дата запроваджена рішенням Генасамблеї ООН у 2005 році.
Дату обрали на честь дня, коли війська Першого українського фронту звільнили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвці-Біркенау. За час існування концтабору у ньому за різними оцінками загинули до 2,2 мільйона людей. У 2020 році світ відзначає 75 річницю звільнення в'язнів табору.