ВООЗ не поспішає реєструвати "Супутник V": що не так з російською вакциною
За оцінкою міжнародної аналітичної компанії Airfinity, Росія виконала лише 5% від всіх поставок вакцини, узгоджених з 62 країнами світу. У російському Фонді прямих інвестицій, який відповідає за експорт препарату, розводять руками і обіцяють наростити об'єми виробництва "Супутника V".
Гендиректор Фонду Кирило Дмитрієв заявив, що всі виробники вакцин на певному етапі затримували поставки. Мовляв, жодному не вдалося цього уникнути.
До теми Радянська традиція: чому варто вірити у те, що Росія вкрала формулу AstraZeneca
Від дій Росії страждають пацієнти за кордоном
Водночас жителька Каракаса, 88-річна Есперіта Гарсія вже пів року не може дочекатися на другу дозу російської вакцини. Перше щеплення від COVID-19 "Супутником V" вона отримала ще у травні 2021 року.
Я жила в тривозі багато місяців. Спочатку мені казали, що вакцина скоро прибуде, потім – що не прибуде або її треба почекати, згодом – не треба чекати,
– розповіла мешканка Каракаса Експеріта Гарсія.
В очікуванні "Супутника V" жінка захворіла на коронавірус. У лікарні медики надали їй допомогу, тож пацієнтці уже краще.
ВООЗ не зареєструвала російську вакцину
Кремль почав активно просувати свою вакцину у світі з серпня 2020 року. Росія поквапилась однією з перших зареєструвати препарат, розроблений дослідницьким центром імені Миколи Гамалії. Втім у світі не спішать закуповувати російську вакцину.
Ані Всесвітня організація охорони здоров'я, ані Європейське агентство з лікарських засобів досі не дали дозвіл на використання "Супутника V". Все через те, що російська сторона так і не показала кінцевих даних щодо її ефективності та безпеки.
Читайте також Люди збиваються з пантелику: нові дані про те, як коронавірус впливає на пам'ять
Не переконала міжнародних експертів і особиста агітація Володимира Путіна за російські вакцини. Він намагався запевнити світ, що препарат створили на основі "технологій, які використовували десятиліттями".
Росіяни їдуть за щепленням у Європу
У безпеку російських вакцин не вірять не лише за кордоном, а й всередині країни. За рік лише 35% громадян Росії зробили собі щеплення від коронавірусу. Водночас популярності набирає вакцинаційний туризм.
Громадяни Росії їдуть до Європи, аби там пройти імунізацію від COVID-19 західними вакцинами. Окрім захисту, це розширює їхні можливості подорожувати, оскільки більшість країн не визнають щеплення незареєстрованим російським "Супутником V".
Ми прийняли вакцину Pfizer. Чому? Тому що хочемо подорожувати світом,
– зазначила мешканка Ростова-на-Дону Надія Павлова.
Подорожувати росіяни не можуть не лише через невизнання російської вакцини в світі. У Росії - один з найвищих показників за добовою кількістю інфікувань коронавірусом. Відтак більшість урядів віднесли цю країну до "червоного" списку, звідки туристів не приймають.
Рівень поширення коронавірусу в Росії зашкалює
Станом на 18 жовтня, добовий приріст заражень в Росії перетнув позначку 35 тисяч. Це втричі більше, ніж під час другої хвилі COVID-19 у 2020 році. Провал з імунізацією населення та боротьбою з пандемією визнали і в Кремлі.
"Цифри дуже погані. Це викликає стурбованість. Головна причина – недостатній рівень вакцинованості", – заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.
Актуально В Росії рекордно висока смертність від коронавірусу: актуальна статистика
Не допомагає наростити вакцинацію і обов'язкова вакцинація, яку почали запроваджувати в Росії ще з липня 2021 року. Спершу примусове щеплення повинні були зробити працівники закладів харчування та торгівлі й спортивних центрів. Згодом сертифікати вакцинації почали вимагати у:
- відвідувачів барів та ресторанів;
- кінотеатрів;
- музеїв;
- працівників приватних компаній.
Однак запроваджені обмеження лише збільшили попит на фальшиві сертифікати вакцинації серед росіян. Із липня він зріс у 3 рази, ціна на фейкову довідку в інтернеті стартує від 150 доларів. А від провалу кампанії зі "Супутником V" не допомагає навіть кремлівська промокампанія за кордоном.