До Києва приїдуть тисячі шахтарів із вимогою відставки міністра енергетики Демчишина

1 березня 2015, 19:34
Читать новость на русском

У понеділок, 2 березня, профспілки гірників прийдуть пікетувати Верховну Раду. В акції, яка стартує о 10 ранку, візьмуть участь тисячі шахтарів та енергетиків з усієї країни. Їхня вимога — відставка міністра енергетики Володимира Демчишина.

Профспілки мають намір закликати депутатів звернути увагу на проблеми галузі, оскільки профільне міністерство очолюють люди, що не мають необхідної кваліфікації. Незалежна профспілка гірників України (НПГУ) і Профспілка працівників вугільної промисловості України (ППВП) вже заявили, що планують вимагати відставки міністра енергетики Володимира Демчишина.

"За місяць роботи комісії, яка була створена після мітингу шахтарів під Кабміном 28-29 січня, ситуація в галузі тільки погіршилася, — повідомив голова НПГУ Михайло Волинець. — Представники галузі не підписали меморандум, оскільки він був розроблений неякісно. Більше того, Володимир Демчишин, на якого, згідно з розпорядженням прем'єр-міністра, була покладена відповідальність за організацію роботи комісії, жодного разу не зібрав її в повному складі. Він навіть не прагнув цього зробити".

На думку профспілкового лідера, замість пакету реформ, спрямованих на порятунок вугільної промисловості, міністр Демчишин підписав відверто невигідний для країни контракт на постачання електроенергії з Росії.

"Електроенергія опинилася в надлишку, тому стали зупинятися блоки теплових електростанцій, які працюють на газовому вугіллі. Практично зупинилися державні шахти, які видобувають газову групу вугілля. Крім того, російська електроенергія на 12-14 копійок дорожча, ніж вироблена українськими ТЕС", — сказав Михайло Волинець.

На купівлю електроенергії з Росії кинуті залишки золотовалютних резервів, своїм же енергетикам не платять. За словами Волинця, ДП "Енергоринок" не розрахувався з тепловими електростанціями за спожиту енергію, в свою чергу ТЕС не розрахувалися з шахтарями за вугілля, а гірники не розрахувалися з електростанціями за використану електроенергію. "Тому в результаті погіршення платежів все зупиняється", — каже глава НПГУ.

"Цього разу акція повинна бути ще більш чисельною, ніж попереднього разу. Місяць тому прийшло близько 1,5 тис. шахтарів, а цього разу до нас ще мають приєднатися й енергетики", — розповів Михайло Волинець.

Не виключено, що після мітингу під Верховною Радою профспілки гірників відправляться під Кабмін, НКРЕ, міністерство енергетики та Адміністрацію президента. Остаточне рішення буде залежати від результату переговорів з депутатами.