Не Луценком єдиним: до кого з високопосадовців навідувались активісти Автомайдану
Активісти уже не вперше навідуються в гості до високопосадовців. Така традиція з'явилася під час Майдану. Чимало тих, до кого тоді приходили активісти, змушені були після Революції Гідності залишити як помешкання, так і країну. А зараз переховуються від власного народу і правосуддя на чужині, переважно в Росії.
Одна з перших акцій Автомайдану у грудні 2013 року: розлючені активісти біля будинку тодішнього генпрокурора Віктора Пшонки вимагали зустрічі з ним. Люди розклеїли на паркані фото Тетяни Чорновол, яку напередодні побили невідомі, зі словами: "Чуємо, бачимо, не пробачимо".
Читайте також: Парасюк заявив, що може спровокувати третій Майдан
Після такого перформансу, зрозуміло, до активістів ніхто не вийшов. Однак після Революції Гідності проти Віктора Пшонки таки відкрили кримінальну справу. Але той чкурнув до Росії.
Через два роки після візиту до Пшонки автомайданівці вимагали звільнення іншого генпрокурора, якого вже призначила нова влада – Віктора Шокіна. Проте це робили біля будинку того, в чиїй це було компетенції – Президента Петра Порошенка.
Того ж року активісти завітали до народного депутата Сергія Ківалова в його одеський маєток, який через башти в народі назвали "будинком Гаррі Поттера". Гостей цікавило: чому дім всупереч закону побудований просто на узбережжі моря. Щоправда, вдома нардепа не застали. Регіонала знайшли пізніше в Одеській юридичній академії, де він був і нині є почесним президентом. Окрім майнових питань, активістів цікавило ще одне: чому Ківалов не проголосував за законопроект про люстрацію суддів.
Як член комітету я зробив все для того, щоб в першому читанні прийняли цей закон. Однак я не можу голосувати за люстрацію суддів,
– пояснив народний депутат партії "Опозиційний блок" Сергій Ківалов.
Яскраве видовище активісти влаштували і біля будинку Віктора Медведчука. Вони розклали мангал у вигляді Кремля, на якому підсмажили двоголову курку, що символізувала герб Російської Федерації. Але Медведчук не долучився до пікніка, а тому не почув вимоги автомайданівців.
"Щоб він вплинув все-таки на свого родича-терориста Путіна і повернув в Україну наших побратимів, громадських активістів, діячів", – вимагали активісти Володимир та Руслан Кошовенки.
Читайте також: Не було б Майдану – ми б жили в "стабільному болоті", – комендант Євромайдану
Не забули автомайданівці і про колишнього голову Адміністрації Президента Віктора Януковича Сергія Льовочкіна. Минулоріч вони приїхали до його маєтку та залишили послання: "Вимагаємо люстрації". Проте соратник президента-втікача мешкає там і досі. Навіть після Революції Гідності він був переобраний в парламент від "Опозиційного блоку" і наразі є навіть членом комітету з питань безпеки.
А от штурм будинку його політичного патрона Віктора Януковича уже увійшов в історію України. У грудні 2013 року понад тисяча автомобілів активістів Євромайдану рушили до Межигір'я. Але на підступах до резиденції їх зупинили правоохоронці. Вони перегородили дорогу.
Вже після перемоги Революції Гідності стало відомо, що приховував Янукович за парканом – розкішний маєток, два автопарки, страусину ферму та "золотий батон". Тепер Межигір'я назавжди залишиться символом корупції минулої влади.