"Договір безпеки" з Росією: у НАТО поки не дійшли до спільного рішення – ЗМІ
Джерело:
Financial TimesКраїни НАТО поки не вирішили, як вести переговори з Росією, яка вимагає підписати "договір безпеки". Саме так Кремль називає цинічні вимоги того, що Україна не вступить до Альянсу.
За інформацією видання Financial Times, нібито є країни Альянсу, які змирились із тим, що діалог з Москвою вести необхідно. Вони начебто вважають, що це допоможе переконати Росію відмовитися від нарощування військ на українському кордоні.
До теми Росія терміново зажадала відповідь США щодо "договору" про НАТО
Простору для переговорів нема
Як передають слова одного із дипломатів НАТО, проблема у тому, що як просто сказати ні, то простору для переговорів не залишиться.
Водночас непохитними у своїй позиції залишають країни Балтії. Вони одноголосно відкидають ультиматуми та вимоги Кремля.
Агресивна позиція Росії – тільки посилення та подальша ескалація ситуації, що є серйозною загрозою не лише для України, а й для усієї Європи. Це життєво важливо для нашого регіону,
– заявив очільник Міноборони Естонії Калле Лаанет.
Він також наголосив, що всі союзники повинні тісно співпрацювати і мати єдину інформацію про ситуацію
Що відомо про так званий "договір безпеки"
- Володимир Путін заявляв, що не може вірити Сполученим Штатам у сфері безпеки. Тому, мовляв, йому потрібен юридичний документ.
- Водночас МЗС Росії оприлюднило проєкти договорів з США та НАТО про гарантії безпеки. Зокрема, країна-окупантка вимагала від НАТО зобов'язань не приймати Україну в Альянс.
- Кремль також не заперечував, що може розмістити в Білорусі ядерну зброю. МЗС країни-агресорки навіть назвало умову, за якої нібито підуть на такий крок. Якщо НАТО відмовиться обговорювати так звані гарантії безпеки для Москви, то розглядатимуться всі варіанти, зокрема, і цей.
Вас може зацікавити те, що Володимир Зеленський хоче ясності у питанні вступу України в НАТО: дивіться відео