Донорська конференція щодо Чорнобиля - позитив для країни

22 квітня 2011, 22:37
Читать новость на русском

Не було б цунамі - не зібрали б грошей. На думку експертів, зростання інтересу міжнародної спільноти до теми Чорнобиля було б неможливим, не станься техногенної катастрофи на японській атомній станції “Фукусіма”.

Разом з тим, проведення в Києві донорської конференції позитивно вплинуло на імідж українського гаранта, і стало корисним для будівництва нового “Укриття” над 4 енергоблоком ЧАЕС.

“Якщо б не було “Фукусіми”, яка відновила оці страхи, які існують, ну ми би зібрали кошти, але, я впевнений, і рівень представництва був би менший, і коштів було б менше”, - сказав експерт Ігор Жданов.

“У цієї влади є привід потусуватися з першими особами Європи і Організації Об’єднаних Націй. Врешті-решт Янукович привіз Пан Гі Муна до Чорнобиля. Відтак, з точки зору саме політичного престижу - щоб на Україну звернули увагу, ось з цієї точки зору Чорнобиль має значення для цієї влади. Гроші - це теж - півмільярда, які зібрали, євро - це теж дуже добре, хоча мало, і я єдине, від чого потерпаю, що можуть ці гроші піти не за призначенням”, - сказав політолог Костянтин Матвієнко.

Разом з тим експерти, посилаючись на публікації у впливових західних виданнях, на кшталт Financial Times та “Економіст”, зазначили: те, що вітчизняний бізнесмен Ринат Ахметов купив нерухомість за рекордну для всієї історії Британії суму, негативно вплинула на збір коштів для реконструкції Чорнобиля.