Гарний сигнал Україні: про що свідчить бажання Байдена передати Україні 100 мільярдів доларів
Джозеф Байден може ухвалити рішення про надання Україні одноразової допомоги у розмірі 100 мільярдів доларів. Проте цю ініціативу ще має підтримати Конгрес США.
Політолог Олег Лісний розповів 24 Каналу, що президент США поводить себе як партнер, якому варто довіряти. Усвідомлюючи внутрішні проблеми своєї країни, він намагається бути послідовним та дотримуватись свого слова.
До теми MAGA-хаос через відставку Маккарті: чи дійсно допомога Україні є такою обтяжливою для США
Перебиває багато негативних тез
Нагадаємо, що раніше Байден неодноразово заявляв, що Сполучені Штати будуть з Україною до кінця війни.
Дії Байдена перебивають багато негативних тез, які розганяє російська пропаганда, що США нібито за щось "карають" Україну. Але ж так не "карають", коли шукають можливість надати гроші. Навпаки нам хочуть допомогти, розуміючи, що внутрішньополітична криза в Сполучених Штатах може вплинути на життєздатність та військову силу держави, яка протистоїть Росії,
– наголосив політолог.
Про що свідчить можливе надання Україні 100 мільярдів доларів від США: дивіться відео
Президент США хоче донести наступний меседж. В Сполучених Штатах будуть перипетії, дуже серйозні політичні баталії, а тому потрібно відокремити наші протистояння від допомоги Україні. Вашингтон надасть гроші Києву, і нехай він воює з Москвою, а в США будуть "воювати" один з одним, щоб зробити кращою Америку.
"Це гарний сигнал українському суспільству, яке "розгойдалось", коли звучали наративи, що нібито зброї у ЗСУ "залишилось на місяць". Не зовсім коректно була подана інформація та контексти. Проте ця новина має перебити весь негатив, який був до цього щодо допомоги Україні від США", – зазначив Олег Лісний.
Більше про допомогу Україні від США
- Джозеф Байден, за інформацією The Telegraph, ймовірно на тлі бюджетної кризи в США та виділення пункту про допомогу Україні з тимчасового бюджету країни, ухвалив безпрецедентне рішення.
- Україна може отримати найбільший пакет військової та гуманітарної допомоги у розмірі 100 мільярдів доларів. Ця сума може покрити видатки Києва зокрема на озброєння до початку 2025 року.
- Проте затвердити виділення таких коштів України має Конгрес США. Водночас у ЗМІ припускають, що цю пропозицію Байдена мають підтримати у Палаті представників більшість представників Демократичної партії та приблизно половина – членів Республіканської.
- Однак це рішення не буде ухвалено доти не завершиться процедура обрання нового спікера Палати представників замість відправленого у відставку Кевіна Маккарті. Це має відбутися незабаром.