Загострення конфліктів у світі: Чмут пояснив, як це впливає на військову допомогу Україні
Загострення світових конфліктів впливає на військову допомогу Україні. Збільшення попиту на зброю підвищує пропозицію в ціні. Тобто, зброя та комплектуючі стають дорожчими, а їхня кількість зменшується.
Це 24 Каналу зауважив директор Фонду "Повернись живим" Тарас Чмут. За його словами, усі конфлікти та війни у світі дуже відчутні для України.
Читайте також США надають Україні військову допомогу на 250 мільйонів доларів для найнагальніших потреб
"Якщо ви робите 100 снарядів на день, то ви завтра не будете робити тисячу. В кращому випадку через пів року будете робити 130. Це означає, що нам треба витрачати більше свого ресурсу на переозброєння, на ту саму кількість зброї чи техніки. Нам складніше отримувати допомогу від західних партнерів, бо їм ще є кому допомагати, крім нас", – пояснив він.
Також у світі була криза напівпровідників, яка обмежувала об'єми виробництва у світі певної номенклатури. Крім того, зараз є великі проблеми з порохами у світі, що теж впливає.
Переозброєння у світі впливає
Тарас Чмут зазначив, що у Європі триває велике переозброєння, що також дуже впливає на військову допомогу Україні. Частина країн передала ЗСУ свою техніку, її потрібно чимось замінити. Тому їхні виробничі потужності вже зарезервовані для них.
Частина країн боїться, що вони можуть стати наступними та активно доозброюються. Частина країн дивиться, що все кудись несеться, і щоб жити в мирі, треба готуватися до війни. Частина країн думає, що якщо Україна посиплеться, то можна теж спробувати забрати чиїсь території, зокрема, наші, і теж активно переозброюється,
– підкреслив він.
Потрібно розвивати своє
Директор Фонду "Повернись живим" переконаний, що Україна обов'язково повинна розвивати своє виробництво. Хоча воно теж залежить від світових комплектуючих, металу, порохів тощо.
Треба активно розвивати своє. Те, де ми сильні, що ми можемо робити з точки зору ціни, якості, результату. Безпілотна техніка, засоби РЕР, РЕБ, колісна бронетехніка. Потрібно відновлювати, воно вже відновлюється, але потрібно нарощувати виробництво боєприпасів, всю номенклатуру та ракетного озброєння для нас,
– вважає Чмут.
Військова допомога Україні: головне
- Радник глави ОПУ Михайло Подоляк заявив, що зараз Україна разом із союзниками шукає необхідні технологічні рішення для того, щоб надалі протистояти Росії та мати змогу просуватися вперед. Нині головне у війні – технологічні інструменти, які Росія не зможе швидко напрацювати.
- Подоляк наголосив, що збільшення кількості снарядів, дронів, далекобійних ракет – це три основні інструменти, які дозволяють не тільки ефективно стримувати Росію, але і відтягувати окупантів від українських позицій.
- Очільник МЗС Дмитро Кулеба переконаний, що Україна обов'язково отримає допомогу від США та ЄС, хоча говорити про точні терміни зараз наразі не виходить. Протягом 2022 – 2023 років Україна отримала всі види озброєння, які були недоступні, включно з ракетами великої дальності. Винищувачі F-16 вже перебувають у дорозі. Постачання західного озброєння суттєво підвищило боєздатність України.