Допомога від США буде: які наслідки для Вашингтона, якщо гроші Україні не виділять

15 грудня 2023, 22:33
Читать новость на русском

Серед республіканців у Сенаті США є прихильники України. Деякі з них неодноразово її відвідували та писали листи Джо Байдену з критикою. Мовляв, він недостатньо допомагає українській державі.

Російський публіцист зі США Андрій Піонтковський розповів 24 Каналу, що за допомогу Україні завжди голосувало приблизно 100 республіканців. Він додав, що їхній лідер у Сенаті Мітч Макконнелл пояснював, що вони за підтримку України й розуміють, що перемога Путіна буде геополітичною катастрофою.

Дивіться також Україна може стати другим Афганістаном для США, – WSJ

Однак нині республіканці хочуть скористатися можливістю та змусити демократів ухвалити новий закон щодо міграції. Мовиться не про фінансування захисту кордону, а про принципову зміну закону щодо міграції. Тобто її різке обмеження.

"Цього республіканці давно добиваються від демократів. Вони вирішили грати в такий "покер", – сказав Піонтковський.

За словами російського публіциста, близько 30 років він спостерігає, як перед розподілом американського бюджету завжди є погрози про шатдаун. Американські політики шантажують один одного та вимагають просувати у бюджет близькі до себе статті.

Що таке шатдаун

Це стан, коли певна частина уряду США припиняє працювати. Усе через те, що новий бюджет не ухвалений.

"Нині ситуація загрожує не економічним шатдауном, не економічним банкрутством, а геополітичним банкрутством", – наголосив Андрій Піонтковський.

Президент США Джо Байден, глава Пентагону Ллойд Остін та державний секретар США Ентоні Блінкен говорили про те, що буде, якщо Україні не надати допомогу.

Так, наприклад, міністр оборони США навіть налякав американське суспільство. Мовляв, якщо Україні не допоможуть, то Сполучені Штати розглядають варіант відправлення американських військових до Європи.

Це буде геополітичне банкрутство. Мені складно уявити, що це станеться. Це "розписатися", що Америки немає, що Америка йде зі світової історії,
– зазначив публіцист.

На його думку, варто впливати на республіканців, які є американськими друзями України й неодноразово приїздили до Києва.

"Досить грати в такі страшні ігри. Це може закінчитися банкрутством Америки", – переконаний Піонтковський.

Військова допомога Україні від США: коли голосуватимуть

  • Нині у Сенаті США тривають переговори щодо додаткового запиту Білого дому для національної безпеки. Мовиться про 106 мільярдів доларів. 61 мільярд із них – на військову та гуманітарну допомогу Україні.
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба переконаний, що рішення щодо нашої держави буде. Однак він не може гарантувати, коли саме – до Різдва чи в січні 2024 року. Очільник МЗС запевняє, що Україні не треба план "Б".
  • Сенат США мав піти на святкові канікули. Однак лідер більшості залишив політиків працювати. Усе, аби проголосувати за допомогу для України. Голосування відбудеться наступного тижня.