Довіру треба здобувати практично "з нуля": заступник голови НБУ про співпрацю України з МВФ
До кінця 2020 року Україна може не отримати два транші від Міжнародного валютного фонду. Усе через зміну голови Національного банку, яка призвела до тимчасового зупинення співпраці.
Наразі зрозуміло, що ще один транш МВФ, який очікують отримати до кінця 2020 року, буде прив’язаний до бюджету. Про це заступник голови НБУ Дмитро Сологуб розповів в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
Цікаво Головний дипломат ЄС вперше відвідав Україну: політолог сказав, чому це важливо
За його словами, другий транш МВФ і транш Світового банку, який схвалений ще наприкінці червня, вже надійшов би в Україну, якби не події навколо Національного банку України.
Потрібно також розуміти, що Нацбанк фактично повернувся в ситуацію 2015 року, в якій він уже був, коли кредит довіри від МВФ треба здобувати практично "з нуля",
– заявив Дмитро Сологуб.
"І, як свідчить практика, на це знадобиться близько 6 − 9 місяців. І причому під час цих 6 − 9 місяців має бути clean track record (чистий послужний список – 24 канал)", — додав Сологуб.
Читайте також Влада відштовхує Україну від західних партнерів: Фурса пояснив, які є ризики
Детальніше про макрофінансову допомогу для України:
- Напередодні про її важливість заявив міністр фінансів Сергій Марченко. Він пояснив, що саме шляхом нових запозичень Україна планує покривати дефіцит держбюджету в цьому році, який становитиме близько 300 мільярдів гривень, а також у 2021 році.
- Марченко також розповів, що Україна ще в цьому році розраховує отримати другий транш від МВФ. За попередніми домовленостями, це має бути 700 мільйонів доларів. Третій транш має бути вже у 2021 році.