Дозволи на поїздки по Україні для військовозобов'язаних: у Міноборони озвучили перші подробиці
У Генштабі 5 липня заявили про обмеження для військовозобов'язаних на пересування територією України. Це викликало бурхливу реакцію та нерозуміння з боку суспільства.
Речник Міноборони України Олександр Мотузяник розкрив перші деталі того, як видаватимуться дозволи на переміщення і пояснив, чому тут немає жодної "зради". Зробив він це на брифінгу у "Медіа Центрі Україна". 24 канал передає деталі.
Читайте також "Це вб'є економіку" та "хаос": українці обурилися через правила виїзду для військовозобов'язаних
Як видаватимуться дозволи на переміщення військовозобов'язаних Україною
Олександр Мотузяник наголосив, що порядок видачі дозволів на переміщення військовозобов'язаних Україною буде відшліфований на практиці безпосередньо у самих територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Передусім буде визначено відповідні категорії громадян, і станом на зараз мовиться про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Такі дозволи будуть видаватися на місцях від 30 діб до 1 року. Окрім того, знову ж таки, буде виведено окремі категорії громадян, які регулярно здійснюють такі виїзди у межах службових обов'язків. Наприклад, тих, хто їздить на роботу або у силу різних життєвих обставин,
– уточнив речник Міноборони.
Посадовець закликав українців не сіяти паніку та запевнив, що вся інформація буде доведена до суспільства. При цьому Мотузяник наголосив, що баланс між забезпеченням права громадян на вільне пересування та порядком контролю за мобілізаційним ресурсом буде обов'язково дотримано.
Що відомо про обмеження руху військовозобов'язаних
У Генштабі ЗСУ розробили спеціальний порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання громадянам України, які перебувають на військовому обліку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Військовозобов'язані, резервісти та призовники без дозволу керівника ТЦК не мають права покидати місце свого перебування на момент оголошення мобілізації.
Таке повідомлення Генштабу викликало хвилю обурення та занепокоєння у суспільстві, втім, така вимога насправді є не новою. Відповідне обмеження регулює норма Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", чинного ще з 1992 року.
До теми Жодної зради, – у Міноборони пояснили обмеження на пересування для військовозобов'язаних
Реакція суспільства
Усього за годину під дописом Генштабу щодо розробленого порядку видачі дозволів у фейсбуці назбиралось понад 2,4 тисячі коментарів. Українці буквально "збунтувалися" проти законодавчої норми й почали панікувати.
Зокрема, коментатори припускають, що тепер не зможуть навідати літніх батьків в іншому населеному пункті, їхній бізнес буде зруйнований, а їх просто "закриють" в окремих містах. При цьому головною проблемою українці вважають появу величезних черг до військкоматів та на блокпостах.
Разом з тим радниця з юридичних питань головнокомандувача ЗСУ Євгенія Рябека заявила, що українці, ймовірно, не правильно зрозуміли допис Генерального штабу Збройних Сил України, адже мовиться винятково про впорядкування обліку осіб, які змінюють місце проживання.
Тобто це відбувається за тими законами, які у нас вже давно були ухвалені. Особа, яка змінює місце проживання, повинна звернутися на той час у військкомат, а сьогодні до центру військового комплектування, знятися з обліку і поїхати стати на облік у новому місці. Це більше внутрішній документ, але спільнота тлумачить його так, як хто зрозумів,
– підсумувала юристка.
Детальніше – Генштаб пояснив заборону військовозобов'язаним покидати місце проживання без дозволу: дивіться відео