Канада передасть Україні понад 800 дороговартісних БпЛА SkyRanger: коли вони будуть на фронті
Джерело:
ReutersВ Оттаві оголосили, що найближчим часом передадуть Києву сучасні дрони SkyRanger. Там підкреслили, що безпілотники відіграють важливу роль у відсічі російської агресії.
SkyRanger R70 передадуть у рамках чергового пакету допомоги на 500 мільйонів доларів, про який прем'єр Канади Джастін Трюдо оголосив влітку 2023 року під час візиту до Києва.
Дивіться також Ситуація драматична, а прогресу немає: Сікорський розкритикував ЄС за брак військової допомоги
Дронове посилення України
Тепер стало відомо, коли відбудеться очікуване поповнення дронового війська України. Міністр оборони Канади Білл Блер заявив, що Україні поставлять понад 800 безпілотників SkyRanger R70. Планують це зробити канадці до квітня 2024 року.
Відомо, що вартість цих дронів сягає приблизно 95 мільйонів доларів.
Оголошуючи рішення про передачу БпЛА, Блер нагадав за важливу роль, яку вони відіграють у сучасній війні в Україні. Крім того, він запевнив, що Канада надаватиме підтримку нашій державі стільки, скільки це буде потрібно.
Міністр підкреслив, що від початку повномасштабного вторгнення Канада виділила понад 9,7 мільярда канадських доларів допомоги Україні, серед них – понад 2,4 мільярда на військову допомогу.
Під час нещодавнього "Рамштайну" Канада оголосила про виділення Україні ще понад 60 мільйонів канадських доларів.
Чим особливі SkyRanger R70
Ці дрони виготовляють у провінції Онтаріо. Виробник – компанія Teledyne. У них вбудовані тепловізори, й вони здатні перехоплювати сигнали, зокрема виявляти розташування ворожих телефонів і навіть ідентифікувати осіб. Крім того, безпілотники здатні розпізнавати хімічну зброю. SkyRanger R70 може переносити вибухівку до 3,5 кілограма.В України буде більше дронів: що відомо
- 14 лютого у Брюсселі відбулося 19 засідання Контактної групи з питань оборони України у рамках "Рамштайну". У ній взяв участь наш міністр оборони Рустем Умєров. Він розповів про низку важливих домовленостей, які вдалося досягти для зміцнення фронту. Зокрема, міністр наголосив на посиленні взаємодії з партнерами щодо безпілотників. Так, того дня офіційно запустила роботу Коаліція дронів. До неї приєдналось вже 8 країн – Швеція, Британія, Данія, Німеччина, Литва, Естонія, Нідерланди, Латвія.
- Нагадаємо, що Україна розширює виробництво власних дронів. Зокрема, наприкінці року президент Зеленський заявляв про амбітну ціль – виготовити за рік мільйон безпілотників.
- Так, наша держава незабаром планує запустити серійне виробництво аналогів російських "Ланцетів". Вони є ефективніші за FPV-дрони. Українські аналоги пройшли перші випробування.