Дуда звинуватив українців у геноциді народу Польщі
Президент Польщі Анджей Дуда звинуватив українців у знищенні в 1944 році польського села біля Львова, однак разом з тим підкреслив, що поляки прагнуть хороших взаємин із українцями, але майбутнє треба "будувати на основі істини, а не брехні чи запереченні".
Відповідне звернення польського президента зачитав державний секретар його канцелярії Адам Квятковський, передає Niezalezna.pl.
Читайте також: У Польщі відзначилися заявою щодо заборони Києва на ексгумацію похованих в Україні поляків
Так, відповідно до тексту цього документу Дуда звинуватив українських "вояків", "поліцейських" та "націоналістів" у геноциді проти поляків у селі Гута Пеняцька в 1944 році.
Злочин геноциду, який вчинявся тут українськими солдатами та поліцейськими на службі гітлерівського Третього Рейху, а також українськими націоналістами, призвів до знищення близько тисячі людей – польських жителів Гути Пеняцької, євреїв і біженців з інших міст Волині та Поділля, яких вони переховували,
– наголосив польський лідер.
За його словами, "невинна смерть, заподіяна лише тому, що вони були поляками, лякає величезною жорстокістю".
Крім того Дуда зауважив, що обов’язок сучасних поляків – "не забувати про злочини у Гуті Пеняцькій", "пам’ятати та робити висновки".
Водночас політик заявив, що поляки прагнуть хороших взаємин із українцями, але майбутнє треба "будувати на основі істини, а не брехні чи запереченні".
"Наші нації потребують одна одну, щоб обидві наші країни були сильними та безпечними. Тому нам також потрібною є пам'ять і правда про те, що сталося тут 28 лютого 1944 року. Щоб нічого подібного не відбувалося знову, і щоб наші взаємини ґрунтувались на міцному фундаменті та взаємній довірі», – додав він.
Нагадаємо, 26 січня з’явилась інформація, що Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів.
Закон про кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, і не стосується дослідників. Згідно з законопроектом, за використання виразу "польські табори смерті" буде загрожувати штраф або позбавлення волі на три роки.
1 лютого цей закон про "заборону бандерівської ідеології" ухвалив Сенат Польщі.