Двигуни для ракет у КНДР могли постачати і росіяни, – експерт

16 серпня 2017, 07:02
Читать новость на русском

Поки Україну не звинувачують у поставках зброї Північній Кореї. Мова йде лише про припущення, що модернізація північнокорейських ракет могла відбуватися через використання двигунів, які виготовляються на "Південмаші", жодних офіційних заяв з боку США не було. Тому не варто зараз нагнітати ситуацію.

Про це сайту "24" розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Як підкреслює Фесенко, фахівець по зброї заявив, що схожі двигуни виготовляли і в Росії. І навіть зберігатися двигуни, виготовлені на українському "Південмаші", могли теж у Росії. Тобто, наголошує він, ракетні двигуни або технології в Північну Корею могли потрапити через Росію.

Водночас, зазначає політолог, припущення про продаж зброї КНДР треба ще перевіряти і давати оцінку.

"Поки ніяких офіційних заяв з боку американських органів не було. Певні ризики, звичайно, є. І правильно роблять офіційні особи України, що спростовують ці припущення. Але ще більш правильно було б організувати пряму лінію взаємодії між українськими та американськими спецслужбами для перевірки цієї інформації, щоб закрити це питання", – зауважує Володимир Фесенко.

При цьому він нагадує: вже не раз були ситуації, коли Україну звинувачували в продажі зброї різним диктаторським режимам. І тоді були серйозні підозри, що це була спецоперація російських спецслужб.

При президенті Кучмі скандал про поставки зброї роздмухувався, швидше за все, Росією, щоб зірвати зближення України з НАТО. І з цією метою запускали інформацію, що ми продаємо зброю Кадаффі. Потім була відома історія з "Кольчугами" для Хусейна, яка спиралася на "плівки Мельниченка", але ніяких підтверджень цьому так і не знайшли,
– говорить Фесенко.

Втім, як переконаний політичний експерт, ризики є тільки в одному випадку – якщо раптом інформація про поставки підтвердиться.

"При підтвердженні інформації про поставки в КНДР зброї будуть серйозні репутаційні втрати для України. Однак, швидше за все, катастрофічних наслідків не буде. А припущень і звинувачень на нашу адресу з приводу офшорів, корупції тощо висловлюється дуже багато", – зазначає він.

Однак, наголошує Фесенко, інформаційна хвиля піднімається росіянами, щоб в черговий раз підставити Україну.

Якщо ми приймаємо інформацію про російський слід, то використання Кремлем цієї інформації у власних інтересах досить очевидно. В тому числі, щоб заблокувати рішення про постачання Україні летальної зброї. І з цієї точки зору версія логічна і правдоподібна. Це робиться не просто щоб дискредитувати Україну, а, перш за все, щоб заблокувати рішення про постачання зброї. Тому необхідно активізувати взаємодію спецслужб України і США,
– наголосив Володимир Фесенко.

Нагадаємо, американське видання The New York Times опублікувало матеріал про дослідження, автор якого, посилаючись на американські спецслужби, пов'язує успішність випробувань північнокорейських ракет із можливим використанням двигунів з українського заводу "Південмаш".