Варвари є варвари, – Гуменюк про знищення росіянами унікального острова Джарилгач
Окупанти з'єднали Джарилгач з материковими землями. Росіяни знищують унікальний острів. Зокрема, загарбники облаштовують там свої полігони.
Про це в ефірі національного телемарафону розповіла керівниця пресцентру Сил охорони та оборони Півдня. Наталія Гуменюк наголосила, що росіяни є варварами, пише 24 Канал.
Читайте, яким острів був раніше Українські Мальдіви – Джарилгач: де це та чому туди їдуть мільйони туристів
Росіяни зводять полігони на Джарилгачі
На острові окупанти намагаються підготувати місця для навчання особового складу.
Такі собі полігони облаштовують, навіть попри те, що там заповідна зона і що там унікальні флора і фауна, які треба берегти. Варвари є варвари, це зрозуміло,
– підкреслила Гуменюк.
Також додала, що росіяни у будь-який спосіб намагаються облаштуватися там, де сподіваються, що Сили оборони їх нібито не дістануть.
Зверніть увагу! Напередодні, 19 травня, у Генштабі ЗСУ повідомили, що російські загарбники з'єднали Джарилгач з окупованою материковою частиною Херсонщини в районі населеного пункту Лазурне. Зокрема, ворог засипав переправу до острова піском. Окупанти зробили це з метою більш інтенсивного використання природоохоронної території національного парку для військових потреб, наголосили у Генштабі.Дивіться також G7 у Хіросімі та історичний візит до принца Салмана: чому саме зараз і чого чекати Україні
Що відомо про національний природний парк "Джарилгацький"
Перлина парку, оаза дикої природи – острів Джарилгач. Це найбільший незаселений острів України, одне з небагатьох місць, де зберігся первинний нерозораний степ, наповнений співом жайворонків, прикрашений сотнями озер і прибережними солончаками із лікувальними грязями, окреслений білосніжними пляжами та овіяний цілющим морським бризом.Сам острів розташований між двома затоками Чорного моря – Джарилгацькою та Каркінітською. Тут часто можна зустріти зграї дельфінів, що супроводжують судна.
Унікальні водно-болотні угіддя острова – місця, де оберігають рідкісні види птахів: пеліканів, куликів, пухівок, косарів та великі скупчення лебедів і качок під час міграційних перельотів.
Джерело: Природно-заповідний фонд України