Білий Дім обговорює компенсації Україні через "Північний потік-2", – Коболєв

29 травня 2021, 15:57
Читать новость на русском

Джерело:

"НВ"

Україна може отримати компенсацію, коли газопровід "Північний потік-2" добудують. Такий варіант обговорює Білий дім.

Це застрахує нашу країну від втрати сплати за транзит російського газу до Європи. Про це повідомив колишній очільник "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Читайте також Приклад для України: у Польщі хочуть компенсацій від Німеччини через "Північний потік-2"

У Білому Домі обговорюють компенсації Україні після добудови "Північного потоку-2", – Коболєв

За його словами, завершення будівництва газопроводу є не найгіршим розвитком сценарію для України.

Буде гірше, якщо "Північний потік-2" побудують, а жодного компенсаторного механізму для України не буде створено,
 — зазначив він.

Ексглава "Нафтогазу" додав, що зараз у Білому Домі обговорюються варіанти угоди, завдяки якій наша країна може отримати компенсації після добудови газогону. Втім Коболєв не розповів можливі деталі, адже це є закритою інформацією. "Українські чиновники, які займаються цим питанням, про це в курсі", – наголосив він.

Коболєв також пояснив, росіяни зараз можуть гарантувати додаткові обсяги і додаткові контракти ще на 5 років. І в разі порушення цих угод Україна не буде ходити по судах 4 – 5 років, а отримає гроші відразу.

"Це конкретна прагматична реальна мета. Її потрібно обговорювати, нею потрібно займатися, витрачати час, гроші, зусилля лобістів і політиків. Адже втратити 3 мільярди на рік зараз виглядає, на жаль, реалістично", – підсумував він.

Будівництво "Північного потоку-2": останні новини

  • "Північний потік-2" досі не добудували через запроваджені санкції. Сполучені Штати раніше накладали обмеження на судна та російські компанії, які займаються прокладанням газогону. Втім Джо Байден заявив, що США не будуть вводити нові санкції.
  • Американський президент пояснив, що будівництво газопроводу вже майже завершене. Відтак вводити нові обмеження зараз було б контрпродуктивним з погляду відносин США і Європи.
  • Водночас Верховна Рада 21 травня ухвалила звернення до Конгресу США з проханням запровадити санкції проти всіх учасників будівництва "Північного потоку-2".