Українці накопичили понад 8 мільйонів боргів: за що найбільше
Джерело:
ОпендатаботВід початку повномасштабної війни кількість заборгованостей в Україні збільшилась на 615 тисяч. Загалом же кількість боргів у Єдиному реєстрі боржників вже перевищує 8 мільйонів.
За що заборгували українці
Як розповіли аналітики з Опендатабот, майже чверть усіх боргів – 24,6% – складає стягнення коштів на користь держави. Їх зафіксовано майже 2 мільйони.
Читайте також Борги за комуналку можна сплатити в розстрочку
Також українці мають багато боргів через несплачені вчасно штрафи за порушення правил дорожнього руху – 21,4%, або понад 1,726 мільйона.
Трохи менше боргів накопичено за несплату адміністративних штрафів – 18,4%, або 1,483 мільйона. Майже стільки ж – в рамках стягнення коштів: 18,3%, або 1,471 мільйона.
За що боргують українці / Інфографіка Опендатабот
За комунальні послуги українці накопичили майже 630 тисяч боргів (7,8%). За аліменти – майже 204 тисячі (2,5%). При цьому остання категорія, підкреслили аналітики, за час війни зросла на 5%.
Важливо! До Єдиного реєстру боржників потрапляють громадяни та компанії, відносно яких приватними та державними виконавцями було відкрито виконавчі провадження за невиконання рішень судів, несплату штрафів, несвоєчасну виплату заборгованостей перед банками тощо.Як зросла кількість боргів в Україні / Інфографіка Опендатабот
Що загрожує боржникам
В Україні для боржників передбачена низка санкцій. Серед яких:
- обмеження на відкриття нових банківських рахунків;
- блокування поточних рахунків;
- заборона на виїзд за кордон;
- неможливість реєстрації різних угод через нотаріусів тощо.
Борги за комуналку можна сплатити в розстрочку
Водночас українці мають можливість заплатити за комунальні послуги у розстрочку – оформивши спеціальний договір реструктуризації заборгованості. Для цього потрібно звернутись до будь-якого районного сервісного центру КК "Центр комунального сервісу":
- попередньо записатися за цим посиланням;
- подати відповідну заяву.
Необхідні документи (оригінали та копії):
- паспорт або ID-картка та витяг з ЄДР;
- картка платника податків РНОКПП (ІПН) (не надається власником ID-картки у разі наявності ІПН в зазначеному документі);
- документ, що підтверджує право власності житлом та витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності;
- довіреність на представника та його паспорт (якщо договір укладатиме хтось замість вас).