Чи буде дорожчати долар: прогноз курсу на початок березня

29 лютого 2024, 18:00
Читать новость на русском

Початок березня стане для валют "штильовим", адже різких змін щодо вартості долара та євро немає. І залежатиме така ситуація на ринку валют насамперед від певних факторів.

Що впливатиме на курс

Банкір Тарас Лєсовий у коментарі 24 Каналу розповів, що на наступний тиждень змін щодо вартості валют очікувати не варто. Він додав, що чинники, які впливатимуть на курс, будуть незмінними.

Читайте також Застій ставок та конкуренція між банками: якої ситуації з депозитами чекати у березні

Також, крім суто економічних, на ринок впливатимуть непрямі чинники війни, зокрема, події на фронті, рівень суспільних настроїв, протидія терористичним ракетним і БпЛА-атакам.

Зверніть увагу! Час від часу саме ці фактори домінують у формуванні ставлення громадян до готівкового ринку. Вряди-годи ми спостерігаємо короткостроковий емоційний вплив, що дає змогу обмінним пунктам різко збільшувати курс продажу валюти.

А серед економічних чинників є:

  1. Стратегія НБУ з подальшої лібералізації ринку
 

Тарас Лєсовий

Начальник департаменту казначейства Глобус Банку

На фоні режиму "керованої гнучкості" та шляху на зменшення різниці між безготівковим і готівковим курсами додасться зняття обмежень за сплатою валютних кредитних зобов’язань для бізнесу. 
  1. Макрофін для України

Очікування березневого першого траншу допомоги від ЄС в розмірі 4,5 мільярда євро та допомоги від інших партнерів, де "головну скрипку" гратиме США,

  1. Подолання "експортної кризи" на західних кордонах країни
  2. Розвиток економіки.

Йдеться й державних кредитних програм підтримки малого та середнього бізнесу: "5 – 7 – 9", "Доступний факторинг", "Доступний фінансовий лізинг 5 – 7 – 9%" тощо.

Лєсовий каже, що з огляду на економічні чинники та роль регулятора, навряд чи валютний ринок "штормитиме": співвідношення попиту та пропозиції на безготівковому ринку регулюватимуть обсяги валютних інтервенцій.

Крім того, готівковий ринок, як і раніше, формуватиме власні курси з огляду саме на "події" міжбанку. Тобто, в глобальному сенсі кон’юнктура ринку не зміниться, а відтак на ринку збережеться часта різноспрямована, але не рвучка зміна курсів,
– зауважує банкір.

Скільки коштуватиме долар та євро

Загалом основні показники валютного ринку будуть такими:

  • Коридори курсових змін: міжбанк – 38 – 39,5 гривні за долар та 41,5 – 43 гривні за євро; готівковий ринок – 38 – 39,9 гривні за долар та 41 – 43 гривні за євро. 
  • Щоденні курсові зміни: міжбанк – до 0,2 гривні; готівковий ринок – до 0,3 – 0,5 гривні,
  • Різниця між курсами купівлі та продажу: міжбанк – до 0,1 гривні; банки – до 0,5 гривні; обмінні пункти – до 1 гривні.

Таким чином, впродовж 4 – 10 березня зміни на валютному ринку будуть радше "косметичними", ніж системними.

Зауважте! Наразі ринок перебуває в стані динамічної стабільності, отже й вірогідність якихось неочікуваних сюрпризів – мінімальна.