Курс на початку березня: чи буде долар по 40

2 березня 2024, 10:00
Читать новость на русском

Різні економічні чинники впливатимуть на валютний ринок на початку березня. Попри це передбачається, що цей ринок залишиться стабільний.

Що буде з доларом і євро

Банкір Тарас Лєсовий у коментарі 24 Каналу розповів, що на наступному тижні змін щодо ціни валют очікувати не варто.

Читайте також: Біткоїн невпинно дорожчає та наближається до свого історичного максимуму: як змінюється ціна

У період з 4 по 10 березня очікуються несуттєві коливання на валютному ринку, які скоріше матимуть несуттєвий характер, аніж відображатимуть системні зміни.

Зауважте! Наразі ринок перебуває в стані динамічної стабільності, отже й вірогідність якихось неочікуваних сюрпризів мінімальна.

Лєсовий стверджує, що з огляду на економічні фактори та роль регулятора, імовірно, валютний ринок не буде "штормити". Співвідношення попиту та пропозиції на безготівковому ринку буде контролюватися обсягами валютних інтервенцій.

Отже, головні показники валютного ринку будуть такі:

  • Коридори курсових змін: міжбанк – 38 – 39,5 гривні за долар та 41,5 – 43 гривні за євро; готівковий ринок – 38 – 39,9 гривні за долар та 41 – 43 гривні за євро.
  • Щоденні курсові зміни: міжбанк – до 0,2 гривні; готівковий ринок – 0,3 – 0,5 гривні.
  • Різниця між курсами купівлі та продажу: міжбанк – до 0,1 гривні; банки – до 0,5 гривні; обмінні пункти – до 1 гривні.
Зауважимо! Готівковий ринок і надалі буде формувати власні курси, з огляду на події на міжбанку.

Отже, загальна кон’юнктура ринку залишиться незмінна, і тому на ринку буде спостерігатися часта зміна курсів у різних напрямках, хоча це не будуть раптові зміни, як стверджує банкір.

Що впливатиме на курс валют у березні

Банкір Тарас Лєсовий також додав, що чинники, які впливатимуть на курс, – будуть незмінні. Тобто, окрім суто економічних, на ринок впливатимуть непрямі чинники війни, зокрема:

  • події на фронті;
  • рівень суспільних настроїв;
  •  протидія терористичним ракетним і БПЛА-атакам.

Зверніть увагу! Саме ці чинники переважають у формуванні поглядів громадян на готівковий ринок. Час від часу може спостерігатися короткостроковий емоційний вплив, що дає змогу різним обмінникам різко збільшувати курс продажу валюти.

Головні економічні чинники, що впливатимуть на валютний ринок, залишаться без суттєвих змін, а це:

  1. Стратегія НБУ з подальшої лібералізації ринку.
  2. Макрофінансова допомога для України.

Очікування березневого першого траншу допомоги від ЄС у розмірі 4,5 мільярда євро та від інших партнерів, де головну скрипку гратиме США.

  1. Подолання експортної кризи на західних кордонах країни.
  2. Розвиток економіки.

Ідеться й про державні кредитні програми підтримки малого та середнього бізнесу: "5-7-9", "Доступний факторинг", "Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%" тощо.

Носіть криптогаманець завжди в кишені разом зі зручним мобільним застосунком WhiteBIT. Так ви зможете купувати та продавати криптовалюту чи торгувати популярними монетами будь-де та будь-коли.