Входимо в режим економії: на чому вріжуть витрати бюджету у 2023 році

15 вересня 2022, 13:02
Читать новость на русском

В умовах війни, проєкт бюджету України на 2023 рік має на меті якомога більше зекономити. Відтак, під скорочення потрапили державні органи влади.

Як повідомляє Тарас Мельничук, представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді, у своєму телеграм каналі, видатки на утримання органів влади скоротили на 2023 рік. 

Цікаво Це реально: як торгувати криптовалютою без жодних комісій

На скільки скоротили видатки на органи влади

Раніше, у промові, яку виголосив прем'єр-міністер Денис Шмигаль, сказано, що головна стаття економії – зменшення видатків на органи державної влади.

Ми зменшуємо кількість чиновників, урізаємо зарплати та премії. За винятком силових структур,
– наголосив Шмигаль. 

За словами Тараса Мельничука, у проєкті держбюджету України на 2023 рік видатки на утримання органів державної влади на майже на 11,5 мільярда гривень скорочено.

Читайте також Уряд спрогнозував курс долара на 2023 рік: чи реалістичний прогноз

На що піде решта видатків

Видатки бюджету у 2023 році заплановані в об’ємі 2,57 трильйона гривень. Щомісячний дефіцит бюджету складатиме 3 мільярди доларів, або 1,29 трильйона гривень за рік, а це 20% від ВВП. 

  • Головним пріоритетом для держави стане оборона та безпека України. На це планують виділити 1,136 трильйона гривень. 
  • Наступний пріоритет – соціальні програми. На них направлять 35% усіх видатків, тобто понад 800 мільярдів гривень. Ці гроші підуть на пенсії, субсидії, допомогу малозабезпеченим, виплати внутрішньо переміщеним особам, витрати на медицину та освіту.
  • Місцеві бюджети отримають додаткові 24 мільярди гривень. Також планується створити бюджетний Фонд ліквідації наслідків збройної агресії – в розмірі не менше 19 мільярдів гривень.
Стартовий капітал – критично важливий компонент інвестиції. 24 канал спільно з криптобіржею Bybit запускає ексклюзивну акцію лише для читачів 24tv.ua – отримайте бонус для своєї першої криптоінвестиції.