Чому курс долара нижчий, ніж прогнозували: Данилюк роз’яснив ситуацію
Курс долара щодо гривні у першому півріччі 2018 року був нижчим, ніж закладений у державному бюджеті. Але ситуація може змінитися у другому півріччі, і на це є певні причини.
Про це в ексклюзивному інтерв’ю 24 каналу розповів екс-міністр фінансів Олександр Данилюк.
Читайте також: Україні загрожує нова економічна криза: по кому "вдарить" і як запобігти
У законі про держбюджет на 2018 рік курс був закладеним на рівні 29,3 гривень за долар. Тим часом, зараз долар коштує трохи більше ніж 26 гривень. Це пояснюється тим, що у першому півріччі було менше надходжень від імпортного ПДВ.
"Стосовно першого кварталу – там були тимчасові проблеми, які зараз починають коригуватись у кращий бік. Наприклад, НАК "Нафтогаз" не закуповував у першому півріччі газ, не було фінансового ресурсу. Якщо не закуповується газ, тоді не сплачується імпортний ПДВ, він не йде у бюджет. Але врешті-решт, НАК "Нафтогаз" закупить газ, адже наше населення буде використовувати газ у другому півріччі. Цей газ буде закуплено протягом наступних 2-3 місяців. Все. Тобто, те що ми розраховували протягом року, в першому півріччі не відбулося, зараз це відбудеться", – розповів Данилюк.
Потім був ефект курсу. Дійсно, реальний курс був меншим, ніж був забюджетований… Макропрогноз було розроблено в кінці листопада. І вже в січні ми мали курс 26, і він тримається зараз. Тобто, це означає, що менший курс – менше надходжень від того самого імпортного ПДВ. Є такі фактори, які зараз будуть коригуватися,
– пояснив екс-міністр.
Читайте також: Курс долара в Україні зросте: відомо коли і на скільки
Він додав, що цей макропрогноз розробляє не міністерство фінансів, а міністерство економіки разом з НБУ, потім його приймає Кабмін.
Олександр Данилюк про курс долара: дивіться відео
Більше дивіться в ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу з екс-міністром фінансів Олександром Данилюком