Чи отримують допомогу повнолітні діти загиблих військовослужбовців
14 вересня 2024,
09:37
Читать новость на русском
Для дітей-сиріт, які втратили своїх годувальників, зокрема батьків-військовослужбовців, належить допомога у вигляді соцвиплат. Її отримують навіть повнолітні діти до певного віку, які навчаються чи не навчаються у вишах.
До якого віку можуть виплачувати пенсію за втратою годувальника
Як зазначають в Пенсійному фонді, навіть якщо дітям, які втратили годувальника, більше аніж 18 років, фінансова допомога від держави продовжується, навіть у випадку закінчення навчання у вищому навчальному закладі.
Читайте також Як змінюється розмір мінімальної пенсії, залежно від віку та стажу
Зверніть увагу! Згідно із законом України про пенсійне забезпечення осіб, пенсія у разі втрати годувальника виплачується до досягнення 23 років незалежно від того, навчається дитина, чи ні.
- Право на отримання пенсії мають також непрацездатні члени сім’ї, які перебували на утриманні загиблого. ️
- Пенсія призначається їм у тому випадку, якщо у загиблого годувальника на день смерті є страховий стаж, який був потрібний для призначення пенсії по ІІІ групі інвалідності, тобто від 1 до 15 років.
- Розміри пенсії становлять: на одного непрацездатного члена сім’ї – 50% пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100% пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частинами; дітям-сиротам – виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.