У реформі "10-10-10" може з'явитись додатковий податок на зняття готівки

27 грудня 2022, 08:55
Читать новость на русском

Оновлена концепція реформи "10-10-10" передбачає суттєве обмеження готівкових операцій. Зокрема мовиться про запровадження додаткового податку на зняття готівки.

Податок на зняття готівки 

Оподаткування готівки, на переконання авторів концепції реформи, має підвищити вартість скруток з ПДВ, виплати зарплат у конвертах, тіньового працевлаштування та більшості інших схем. Разом з тим у матеріалі підкреслюється, що дана пропозиція найбільш спірна.

Читайте також У держдумі Росії хочуть покарати росіян, які втекли з країни, шляхом підвищення податків

Працюватиме податок на готівку так: при знятті, наприклад, 100 гривень у банкоматі або в касі банку з рахунку людини списуватимуться 100 гривень та податок.

Важливо! Така податкова пропозиція зараз на етапі дискусій та пропозицій, тому остаточний розмір ставки невідомий. За словами співрозмовника ЕП в Офісі президента, залученого до реформи, вона "точно буде менше ніж 10%".

Податок на зняття готівки може не увійти у законопроєкт

Разом з тим існує ймовірність, що у фінальний законопроєкт податок на зняття готівки не увійде. Це буде залежати від остаточних ставок ПДВ та ПДФО, які авторам вдасться відстояти під час дискусії з міжнародними партнерами.

Проте майже напевно в податковій реформі будуть інші обмеження на готівкові розрахунки. Серед них – заборона на зняття готівки юридичними особами та заборона продажу за готівку підакцизної продукції. 

Усі наведені обмеження та податок на готівку автори пропонують вводити лише тоді, коли в Україні не буде проблем з безготівковими розрахунками, зокрема внаслідок тривалих блекаутів та відсутності стабільного зв'язку,
–  мовиться у матеріалі ЕП.

Що відомо про податкову реформу "10-10-10"

Концепція "10–10–10" передбачає зниження ставок податку на доходи фізосіб, на прибуток підприємств та податку на додану вартість – до 10%. Також повне скасування єдиного соціального внеску (ЄСВ) та підняття ставки військового збору вдвічі з 1,5% до 3%.